ذهنیت زندگی ساز در قانون جذب؟

ذهنیت زندگی ساز بر اساس قانون جذب

در مقاله شناخت قدرت ذهن در قانون جذب خوندیم که ماهیت افکار و احساسات به گونه ای است که از خاصیت سرایت کنندگی برخوردار بوده و هم فکر کردن دیگران با خود بدین معنی است که فرد میتوتند از امکانات دیگران جهت محقق ساختن رویاهایش استفاده کند.

بنابراین ذهنیت زندگی ساز است.

فرد به وسیله خوش بینی اصلیش هم میتواند دیگران رو به سوی خودجذب کند و هم از امکانات دیگیران در راستای اهداف خودش استفاده کند.

همینطور بر اساس واقعیات از همین مدل که فرد جهت استفاده از این اهرم ، از هیچ کوششی نباید فروگزار باشه وچون بهره مندی از این امتیاز در گرو درک مکانیسم عمل  این قدرت جادویی است بدین علت فرد باید جهت فهم این مهم به اندازه کافی سرمایه گذاری نمایند.

من تا قبل از اینکه به این قدرت جادویی (فکر) ایمان بیارم هر باری که با مفهوم قدرت مغناطیسی و جذب فکر مواجه می‌شدم فورا این ذهنیت را به باد تمسخر میگیرفتم.

اما الان نه تنها به این مفهوم ایمان دارم بلکه اندیشمندان زیادی را نیز می‌شناسم با این باور من موافق هستند.

بله ، فکر از قدرت مغناطیسی برخوردار بوده و به واسطه این ویژگی در راستای هر هدفی قرار به گیره در نهایت اون هدف و رویا را مححقق می‌سازد.

همونطور که گفتم افکار و اندیشه‌ها به کونه ای است که از خاصیت سرایت کندگی  برخوردار است.

به زبان ساده تر فرد در طول عمرش هم در معرض خودالقایی( تلقین به نفس) است و هم در معرض دگر القایی.

از مثال‌های بارز دگر القایی میشه به بمباران ذهنی و شتسشوی مغزی توسط وسایل ارتباط جمعی مثل رادیو و تلویزیون و مطبوعاتو غیر ه و القائات مردم اشاره کرد و همینطور شبکه های اجتماعی و ازآنجا که خودشکوفایی تابع خودخودشناسی است.

هدف گذاری باید بر این اساس شکل بگیرد و چون خواسته ریشه دار و سوزان فرد در نهایت رنگ واقعیت به خود میگیرد، بنابراین تنها در صورتی القائات دیگران میتواند به نفع اهداف شخص باشد که این تزریقات سازگار با باور شخصی فرد همراه باشد.

در غیر این صورت تزریقات ذهنی دیگران میتونه برای ذهن فرد مسموم کننده باشد.

 

 

ذهنیت زندگی ساز برای قانون جذب.

 

 

از  آنجا که مکانیسم عمل ذهن انسان مبتنی بر اصل علت و معلول است و چون بهره مندی از این اهرم جادویی در گرو درک مکانیسم عمل آن است.

نه تنها مردم درک درستی از این اصل ندارند بلکه با مفاهیمی چون سرچشمه همه چیز درونی است نه بیرونی، و یا فکر بنیان قدرت است ناآشنا هستند.

خوشبختانه این مفاهیم ظاهرا پیچیده در سال ۱۹۳۲ در یک نشریه مالی با نقاله ای با عنوان سرزمین زرخیز برای خوانندگان تشریح شد که محتواش به صورت زیر است:

درست است که حاصل فکر و ایده عمل بوده و عمل نیز محتاج تحرک و اقدام است.

متاسفانه ملموس تر بودن عمل در قاس با ایده اولیه عمل، بسیار از مردم را درگیر اشتباه کرده و این کج فهمی سبب میشه که مردم به جای اینکه الدورادو (سرزمین زرخیز) را در درون ودرست در زیر پای خودد بیابند جهت یافتن این گنج بی پایان بدون طی کردن مراحل اصلی این فرایند توش وتوان خودرا بیهوده به تاراج داده و بدین وسیله اسباب فرسودگی جسمی و روحی خود را فراهم می‌کنند و این در حالی است که مکان جغرافیایی الدورادو (سرزمین زرخیز) همانطور که گفته شد درست در ذهن فرد است.

جون ایده تسخیر گنج و طلا در ابتدا در ذهن طراحی می‌سود و این واقعیت مسلمی است که در طول تاریخ بشر نه تنها پیامبران الهی و آسمانی و برخی از ایین های عرفانی آن را مورد تایید قرار بدهند ،بلکه نتایج حاصله از بررسی‌های علمی نیز این واقعیت را نورد تایید قرار داده‌اند.

چکیده این اعتقاد زمینی(علمی) و آسمانی(الهی) چیزی جز زانزد خواستن ، توانستن است نیست.

با این همه گنج طلبان و زندگی باوران در این رابطه هرگز نبایداز مفهوم ضرب المثل و زبانزد، هر چقدر پول بدهی، به همان اندازه هم آش می‌خوری، غافل شوند.

به عبارت دیگه هر چقدرخواسته فرد بزرگ‌تر باشد به همان اندازه نیز باید تلاش‌های هدف محورانه اش بیشتر باشد.

الان ممکنه این پرسش برای خواننده پیش به یاد کلید تسخیر این گنج چگونه قابل حصول است؟

همانطور که گفتم از انجا که این طرز فکر فرد است که در نهایت سرنوشت فرد را شکل می‌دهد، پس پیش از هر چیزی ذهنیات فرد باید اصیل خودپذیری می باشد.

پرسش اینه که  چگونه خودپذیری و خودشناسی فرد را از قید بندگی (دگر القایی) نجات داده و به این وسیله موهبت آزادی اراده و اختیار را برای فرد به ارمغان می‌آورد؟

ازادگی و آزاد اندیشی چیزی جز احساس  بی نیازی  و وارستگی نبوده و خود احساس وارستگی هم یعنی به دور بودن از افکار سمی دیگران و رهایی از این بلا نیز یعنی آرامش رووانی و روحی و برخورداری از این ویژگی نیز یعهنی مححقق کردن همه اهداف معقول و مشروع.

بله ، کلید گنج در ذهنیات  وافکار این چنین نهفته است.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را از دست ندهید: قانون جذب ، قانون جذب عشق و قانون جذب ثروت

نمونه بارز الدورادو (سرزمین زرخیز) کشور امریکااست که از زمان تاسیسش تا کنون به مثال گنج بی پایان برای مردان و زنان خلاق، خوش فکر،معتمد به نفس،،شوریده و وارسته ، انسان دوستو بلند نظر بوده است.

از جمله این گنج یابان  و گنج گستران می‌توان به کار آفرینان برتر معاصر و مدرن مثل اقای بابک بختیاری (موسس برند آیس پک و توت طلایی چوبیک و….) و همینطور خانم نازنین دانشور (موسس سایت تخفیفان) و همینطور در زمینه‌های صنعت فرش آقای احد عظیم زاده و بسیار از دیگر افراد موفق  اشاره کرد که این اشخاص پیش از آنکه در کشور ایران به طلای واقعی برسند

با قدرت باور خود به این رویا جان بخشیده و بدین وسیله هم سعادت خود را تضمین کرده و هم از قبل این خوان گشترده ،مردمتان شماری را در سراسر ایران و جهان بهره مند کرده‌اند.

این مسئله در مورد اقای عباس برزگر یک  فرد روستایی  هم صدق می‌کند چون این مرد وارسته به وسیله قدرت اراده‌اش در یک روستای دور افتاده اقدام به تاسیس بزرگ‌ترین دهکده گردشگری ایران کرده است و به این وسیله این منطقه را تبدیل به شهری پر رونق برای مسافران توری است سراسر جهان تبدیل کرده است.

بله همان طور که موارد مثال‌های بالا نشان می‌دهد دستیابی به گنج تنها محصور به خیال‌پردازی صرف نشده و این رویا باوری همیشه باید همه باهمت و عمل باشد تا آن رویا رنگ واقعیت به خودش بگیرد.

خیلی ممنونم که این مقاله را هم مطالعه کردید ، بهنام جعفری

به این مقاله امتیاز بدهید!
 • میتوانید 5 ستاره بدهید!
5.0
امتیاز کاربر 5 (1 رای)
درحال ارسال
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)
2 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام. من از بازی فراوانی نتیجه گرفتم و الانم یه خواستگار دارم که ۶۰ درصد از چیزهایی که میخوام رو داره.

  پاسخ
 2. حمید
  حمید گفته:

  من هشتاد درصد حرفام مثبت هستاد و کتاب زیاد میخونم ولی اتفاقات زندگیم با اینها نمیخونه و نمیدونم چیکار کنم. مشکلات مالی زیاد دارم و روابطی هم که ماشالا فراوان. تو خونه مسخرم میکنن که چقدر کتاب میخونی.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال