راز, قانون جذب, قدرت درون

راه کنار آمدن با افراد منفی با پاسخ راندا برن

چطور با افراد منفی برخورد کنیم؟

راه کنار آمدن با افراد منفی با پاسخ راندا برن

راندا برن، متولدسال 1945 و نویسنده و تهیه کننده مجموعه راز است. وی را بیشتر برای ساخت مستند راز و چاپ کتابی می شناسد که چندی بعد با همین نام به چاپ رسید. در ادامه راه، وی کتاب قدرت، جادو و قهرمان را نیز به نگارش درآورد. او در سال 2007،‌از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صدشخصیت تأثیر گذار در دنیا معرفی شد.

سؤال از پنه لوپه:

دلم می خواهد از راندا بپرسم: چطور می توانم افراد منفی و شرایط سخت دور و برم را نادیده بگیرم و به جایش بر عشق و قدردانی متمرکز شوم؟

پاسخ از راندابرن:

راه کنار آمدن با افراد منفی یا موقعیت های سختی که در زندگی داری، این است که از قضاوت کردن و حکم صادر کردن درباره آن ها دست برداری. چه درباره منفی ها و چه درباره مثبت ها، در هر حال قضاوت کردن را کنار بگذار؛ چون هیچ چیز به خودی خود نه خوب است نه بد. شرایط مختلف فقط به تصمیم گیری های متفاوتی نیاز دارند.

اگر تو میتوانی انتخاب کنی که مثبت باشی، پس باید بپذیری که دیگران هم آزادند انتخاب کنند که منفی باشند. هیچ کس نمی تواند تو را به منفی بودن مجبور کند. همان طور که تو هم نمی توانی دیگران را مجبور به مثبت بودن کنی.

تو آزادی و برای خودت مثبت بودن را انتخاب می کنی و چقدر هم خوب؛ چون این انتخاب زندگی را برایت آسان تر می کند و فرصت های فوق العاده ای را به زندگی ات می کشاند.

این وظیفه تو نیست که دیگران را تغییر دهی. تو تنها در قبال خودت مسئولی و بس! بگذار دیگران هرطور که می خواهند باشند و تو هم جلوه درخشانی از عشق، قدردانی و حس های خوب و مثبت باش. بدین ترتیب شاید توانستی بر دیگران هم تاثیر بگذاری.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید : راز چیست؟ خلاصه ای از راز قانون جذب در زندگی

البته در روزهای اول شاید قدرت ایستادگی تو کم باشد و افراد منفی روی تو تاثیر بگذارند. در این شرایط، بهترین راه این است که خودت را بسیار محترمانه و صمیمانه از آن موقعیت ها دور کنی. تا هر زمان که به این رفتار نیاز داری بدون هیچ ناراحتی و عذاب وجدانی آن را انجام بده.

یادت باشد تو فقط در قبال خودت مسئولیت داری.

هرچقدر در شرایط مختلف احساس بهتری داشته باشی،‌دیگران کمتر می توانند روی تو تاثیر بگذارند. هرچه حس مثبت و خوب بیشتری داشته باشی، مشکلات کمتری خواهی داشت. هرچه حست بهتر باشد، با منفی های کمتری رو به رو می شوی، پس هدف نهایی رسیدن به همان حس خوب است و این یادت باشد، حس خوب داشتن، قالب طبیعی ذهن توست.

لازم نیست از یکسری قوانین پیروی کنی و از یک سری تکنیک ها استفاده کنی تا به آنجا برسی. تنها اقدام مورد نیاز این است: به منفی ها توجه نکن. بله، به افکار منفی توجه نکن؛ آنها به تو تعلق ندارند. به حس های بد توجه نکن، آنها فقط احساساتی گذرا هستند.

اگر روی آنها تمرکز نکنی، بی شک به سرعت ذهنت را رها می کنند هیچ چیز و هیچ چیز و هیچکس را قضاوت نکن. به عبارت دیگر، درباره آن نظری نده و آنها را در ذهنت ماندگار نکن.

من صدرصد به تو قول می دهم اگر بتوانی همین شیوه را در زندگی ات پیاده کنی. زندگی ات از این ر به آن رو می شود. فرقی ندارد چه افرادی دور و برت هستند یا در چه شرایطی هستی، عشق و احساسات خوب در وجودت جوانه میزند که تا به حال در زندگی ات ندیده بود.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “راه کنار آمدن با افراد منفی با پاسخ راندا برن

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 4. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:3 ستاره

 6. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 7. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:3 ستاره

 8. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *