قانون باور, قانون جذب, قانون ذهن

شناخت قدرت ذهن در قانون جذب – چطور ذهن قدرتمند داشته باشم؟

چگونه از قدرت ذهنم استفاده کنم؟

شناخت قدرت ذهن در قانون جذب – چطور ذهن قدرتمند داشته باشم؟

برای اینکه درک ما از این پدیده (قدرت ذهن) بیشتر بشه لازمه که درباره این موضوع بیشتر فکر و اندیشه کنیم.

این واقعیت است که چیزی که در حال حاضر درباره این قدرت میدانیم این است که این قدرت نوعی عمل ذهنی است که به مثل جریان الکتریسیته تنها جلوه های آن قابل مشاهده است و جلوه های آن در رفتار همه افراد از جمله پیر وجوان قابل مشاهده و رویت است.

واقعیت این است که هرچه بیشتر درباره فکر اندیشه شود به همان نسبت نیز فرد بیشتر متوجه قدرت بیکران آن میشود.

با گرداندن چشم مان در اطراف یک اتاق اشیای بیجان زیادی را مشاهده میکنیم و باور غالب ما این است که این اشیاد تنها اجسامی بیجان هستند و این در حالی لست که در ورای این اشیائ بیجان یک فکر و طرح نهفته است.

به زبان ساده تر در ابتدا فکر تولید آن موجود بوده است که در نهایت موجب ایجاد آن شده است.

بله شیشه اتاق، پرده ها ، مبلمان و غیره یک فکر بوده است و این واقعیت درباره اشیائ بیشمار دیگری چون هواپیما ،کشتی،چرخ خیاطی، اتومبیل و حتی یک سوزن و پین کوچک نیز صدق میکنه.

پیشنهاد می‌کنم این مطالب را هم مطالعه کنید: قانون جذب ، قانون جذب عشق و قانون جذب ثروت

پایه و مایه این اشیائ بیجان را تفکر خلاق تشکیل میدهد، در ضمن برای بدست آوردن در قانون جذب هم این کار انجام شدنی است.

بله همه محصولات حیات حاصل ایده و تفکر خلاق انسانها بوده و این واقعیت مسلم امورد تایید بزرگانی چون بوده و رالف مرسون (RALPH EMERSON) است.

برای مثال بوده در قرن ها پیش گفته است که انسان همانی میشود که آنگونه می اندیشد.

از طرف دیگه اگرچه ۷۰ % وزن اندام ها و عضلات بدنتان را آب تشکیل میدهد اما شخصیت و ماهیت و موقیت شما در هر نقطه از فرایند زندگی تابع مطلق نوع تفکرتون است.

بنابراین پایه و مایه خوسازی و یا خودسوزیتان را نوع تفکرتان تشکیل میدهد بدین معنی که نگرش مثبت و خودباوری اسباب خودسازس و خودشکوفایی فرد را فراهم کرده و افکار منفی مایه شوربختی و فلاکت فرد میشود.

بله این نوع تفکر که یک آدم شیرسان و سلطان منش رو تبدیل به یک آدم بزدل و کوتوله کرده و همین تفکر است که یک آدم کوتوله و گورزاد رو تبدیل به آمدی سرکش و سرفراز وخودپذیر کرده.

هرگز گمان نکنید که شما به طور ارادیو فیزیکی ، تلویزیون رو روشن کرده ، رانندگی کرده، لباس پوشیده و کارهایی از این دست رو انجام میدید.

این ذهنیت از هیچ اساسی برخوردار نیست چون خاستگاه این حرکات یک (تکانه فکری) بوده و بودن این تکانه اولیه شما قادر به برداشتن گامی کوچک در جها های مختلف نیستسد.

اگرچه به نظر میرسه که موجب و عامل این حرکات بازتاب های فیزیکی است.

براساس این واقعیت ، مسلم است که اندیشمندان بر این باورند که فکر از قدرتی بیکران و لایتناهی برخوردار است.

 

چگونه از قدرت ذهن در قانون جذب استفاده کنم؟

 

نکته بسیار مهمی که جهت شناخت قدرت ذهن در قانون جذب و تسخیر قلل کامیابی باید آویزه گوشتون باشه اینه که ظاهر شما به سادگی ، درون و نوع تفکرتان رو نشون میده.

برای مثال اگه شل و وارفته راه برید و یا اینکه شلخته و وار لباس بپوشید این ویترین ، آشکار نشون میده که شما آدمی ناخودپذیر ، بی اراده وامید باخته هستید.

واین نوع روش و منش هرگز شما رو به سوی کامیابی سوق نمیده و اسن در حالیه مه ظاهر آراسته و پاکیزه و قامت کشیده و سینه جلوداده  شده آشکارا نشانگر پویایی ، خودباوری، خوش بینی و اعتنماد به نفس شما میشه و این ویژگی به سادگی همای سعادت رو از آن شما میسازه .

در یک کلام شما همانی هستید وخواهی شد که می اندیشید.

لازم میدونم بگم که زمانی که سخن از خوشبختی و بدبختی فکرمحور ، سخن به میان میاد مقصود ما این نیستکه فرد باید به طور کانل به دور از افکار منفری باشه ، خیر.

چوناین افکار هم در ابعاد طبیعی بستر پویایی و خوذ ابراز گری فرد رو فراهم میکنه.

با این همه فرد حهت تسخی کامیابی چاره ای جز این نداره که خوش بینی رو در ذهنش غالب کنه .

در ادامه با عطش و اشتیاقی وصف نا پذیر بسوی تحقق رویاهاش گام برداره.

جان کلام اینکه ، هیچ عملی فی نفسه خوب و بد نبوده بلکه این نوع تفکره که حاصل کار رو بد یا خوب میکنه و این واقعیت بکرات توسط کتابهای مقدس و بزرگانی چون شکسپیر مورد تایید قرار گرفته.

 

در این رابطه از نظر گذراندن نظرات و آرای بزرگان و دانشمندان زیر ما را به عنوان درک بهتر این پدیده یاری میکند.

براساس دیدگاه سر آرتو تدینگ تن (SIR ARTHUR EDINGTON ) که یک فیزیک دان برجسته انگلیسی است جهانی که در آن زیست میکنیم حاصل خلاقیت و ایده پردازیهمه احاد بشر است و این در حالی است که فیزیک دان دیگری بنام سر جیمز جینز (JAMES JEANS ) بر این باور است که جهان کنونی حاصل اندیشه و تفکر یک ذهن جهانی بزرگ بوده  و این مغز کل و خالق یگانه است که همه ذهن های افکار را با یکدیگر هماهنگ میکند.

نتایج بدست آمده از برخی از پژوهش ها عملی حاکی از این است که شباهت محسوسی بین رفتار ذرات تحت اتمی با آموزه های متافیزیکی (ماورای طبیعت) شرقی وجود دارد.

از طرف دیگه از اونجا که رفتار و عمل حاصل باور است از دیرباز تاکنون و در کل تاریخ بشر پیامبران ، سیاستمداران ،پادشاهان  جنگجویان و قدرت طلبان جهت همراه کردن دیگران با ایده خود از این قدرت جهت تحقق اهداف خود استفاده کرده اند.

چون خوب میدونن که اگر با نفوذ کلام به دل مردم رسوخ کنند در آن صورت طرف مقابل خود را مطیع و همراهشان میسازند.

چون ماهیت افکار و احساسات به گونه ای است که از خاصیت سرایت کنندگی برخوردار بوده و هم فکر کردن دیگران با خود بدین معنی است که فرد میتوتند از امکانات دیگران جهت محقق ساختن رویاهایش استفاده کند.

 

خیلی ممنون از اینکه این مقاله رو مطالعه کردید و ادامه این مقاله هفته آینده در سایت قانون باور و جذب قرار میگیره.

 

به این مقاله امتیاز بدهید!
  • میتوانید 5 ستاره بدهید!
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.1 (10 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. سوالات آزمون آیین نامه ۱۳۹۷-۰۲-۰۸
  2. احمد ۱۳۹۶-۱۰-۰۹

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال