تاثیر دعا در زندگی, سپاسگزاری, شکرگزاری, قانون جذب

قانون شکرگزاری یا سپاسگزاری – نقش شکرگزاری در قانون جذب

نقش شکرگزاری و سپاسگزاری در قانون جذب

قانون شکرگزاری یا سپاسگزاری – نقش شکرگزاری در قانون جذب

هرکه بیشتر دارد به‌وفور و نعمت بیشتری خواهد رسید، هر که ندارد حتی آنچه دارد نیز از او گرفته می‌شود.
به‌عبارتی‌دیگر: هر کس بیشتر قدردانی کند و شاکر باشد، بیشتر به او عطا خواهد شد و هر کس شکرگزار نباشد، هر آنچه دارد از او دریغ خواهد شد. (انجیل)
و به خاطر داشته باشید که خداوند گفته است: اگر قدردان باشید به شما خواهم داد؛ اما اگر شکر نکنید، عذاب الهی محقق خواهد شد. (قرآن کریم)
مهم نیست از چه دینی پیروی می‌کنید، یا اینکه اصلاً مذهبی هستید یا نه، این کلمات از انجیل مقدس و قران کریم در شما وزندگی شما کاربرد دارد. آن‌ها قانون اساسی و زیر بنایی علم و جهان پیرامون شمارا شرح می‌دهند.
در این بخش به تعریف شکرگزاری می پردازیم
شکرگزاری و قدردانی قانون جهانی است که به تمام زندگی شما احاطه دارد.
طبق قانون جذب،‌ که تمام انرژی موجود در جهان، از تشکیل یک اتم تا حرکت سیارات را اداره می‌کند، همانندها همدیگر را جذب می‌کنند. قانون جذب به همان صورت که آهنربا می‌شود عمل می‌کند. یعنی قدرشناسی شما آهنربا است و هرچه بیشتر شاکر باشید، نعمت بیشتری جذب خواهید کرد. این‌ یک قانون جهانی است.
وقتی صبح بیدار می‌شوید، برای روشنایی روز شکر کنید، برای اینکه زنده و قوی هستید، برای غذاهایتان و لذتی که از زندگی می‌برید.

اگر هیچ دلیلی برای شکرگزاری و تشکر نداشته باشید، مشکل از شما خواهد بود.
تاریخ سرشار از چهره‌های سرشناس و مشهوری است که همواره شاکر بوده‌اند و تشکر کرده‌اند، کسانی که موفقیت‌ها و دستاوردهایشان آن‌ها را در ردیف بزرگ‌ترین انسان‌های که تا زمان خود زیسته بودند، قرار داده است.
مهم نیست چه کسی هستید، یا در حال حاضر در چه شرایطی هستید، معجزه‌ی شکرگزاری و قدردانی کل زندگی شمارا تغییر خواهد داد!
همان‌طور که قدرانی خود را بیان می‌کنیم، باید توجه داشته باشیم که بزرگ‌ترین قدردانی این نیست که کلمات را بگوییم. بلکه بهتر است که با این قدردانی زندگی کنیم.
وقتی شروع به شمردن موهبت‌های خود کنید، تمام زندگی‌تان تغییر خواهد کرد. بهتر است هنگام نام بردن موهبت‌ها، شمارش آن‌ها از دستتان خارج شود تا اینکه به خاطر شمردن مشکلات، موهبت‌ها از ذهنتان خارج شوند.
به‌دقت به موهبت‌ها که داری و دیگران هم به مقدار زیادی از آن‌ها رادارند، فکر کن و هرگز درباره‌ی بدشانسی‌هایی که در زندگی همه هست، فکر نکن. قدرشناسی و شکرگزاری بر تمامی ابعاد زندگی‌تان اثرگذار است و به شکل معجزه‌آسایی تمامی آن ابعاد را به بهترین شکل تغییر می‌دهد.
وقتی عمیقاً به‌ قدرشناسی فکر می‌کنید متوجه می‌شوید که بهترین دوستتان است. او همیشه در کنار شماست، همیشه آماده است تا به شما کمک کند، هرگز شمارا تنها نمی‌گذارد و به شما خیانت نمی‌کند و هر چه محکم‌تر به او تکیه کنید، بیشتر به شما کمک خواهد کرد و زندگی‌تان را پربارتر می‌سازد.

هرروز در زندگی شما مشکلات کوچکی پدیدار می‌شود و باید آن‌ها را حل کنید. گاهی اوقات اگر ندانیم چگونه مشکل را حل کنیم ممکن است احساس درماندگی کنیم.
به یاد داشته باشید که بر اساس قانون جذب هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند. و این یعنی آنکه وقتی شما برای یافتن راه‌حل‌ها شکرگزاری کنید، آنچه برای حل مشکلات لازم است به‌طرف شما جذب می‌شود. تمرکز بر مشکلات و کمبودها باعث تشدید آن‌ها می‌شود.

پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید: مراحل شکرگزاری،قانون شکرگزاری !

شما باید جذب‌کننده‌ی راه‌حل‌ها باشید، نه جاذب مشکلات.

خوشحال بودن و شادمانی برای به دست آوردن راه‌حل باعث می‌شود که به‌راستی راه‌حل را پیدا کنید.
سعی کنید روزانه صد گام جادویی به نام سپاسگزارم برای خود بردارید. همه ما روزانه مقداری پیاده‌روی داریم، بعضی‌ها در منزل، بعضی‌ها در محل کار، بعضی‌ها اطراف منزل، بعضی‌ها وقت خرید و…
چه خوب بود اگر این پیاده‌روی‌ها و گام‌های که برمی‌داریم با کلمه سپاسگزارم آمیخته می‌شد و بر زبان جاری می‌شد. اگر فقط صد گام ما این‌گونه با سپاسگزارم همراه شود؛ خودتان تفاوت حالتان را پس از انجام این تمرین روزانه متوجه خواهید شد.

هرروز صدها بار به خودم متذکر می‌شوم که زندگی درونی و بیرونی‌ام به تلاش افراد بسیاری، چه مرده و چه زنده بستگی دارد. پس من هم باید نهایت سعی‌ام را بکنم تا بتوانم به همان اندازه‌ای که از دیگران دریافت کرده‌ام و هنوز در حال دریافتش هستم، از جانم مایه بگذارم.(آلبرت انیشتین)

انیشتین به این عبارات به ما هدیه‌ای بخشیده است که با اکتشافات علمی او برابری می‌کند. او یکی از رازهای مهم موفقیتش را به ما معرفی کرده است.
شکرگزاری روزانه.
خداوند امروز 86400 ثانیه به شما بخشیده است. آیا از هیچ‌کدام از این ثانیه‌ها برای شکرگزاری استفاده کرده‌اید؟

سپاسگزاری در حافظه‌ی قلب است.

تحقیقات علمی نشان می‌دهد که وقتی شما قدرشناسی می‌کنید، با تمرکز بر قلبتان، ضربان تپش قلبتان به‌گونه‌ای یکنواخت می‌شود که سبب بهبود سیستم ایمنی بدن و سلامتی‌تان خواهد بود.
قدرشناسی به عمق احساسات بستگی دارد، چون هر چه احساس شما عمیق‌تر باشد موهبت‌های بیشتری را دریافت می‌کنید. اولین نشانه‌های فیزیکی افزایش عمق احساسات شما آن است که احساس خاصی در قلب خودخواهید داشت یا اینکه موجی از شادی و هیجان از بدنتان عبور خواهد کرد. چشمانتان پر از اشک می‌شوند موهای بدنتان راست می‌شوند. ولی بدون استثنا شما آرامش و شادی عمیقی را حس خواهید کرد که قبلاً هرگز آن را تجربه نکرده‌اید.

تو بدون شکرگزاری نمی‌توانی خیلی از قدرت درونی‌ات استفاده کنی؛ چون شکرگزاری است که تو را به‌قدرت متصل می‌کند. تک‌تک منجیان عالم از شکرگزاری استفاده کردند چون همه‌ی آن‌ها خبر داشتند که شکرگزاری بالاترین ابزار عشق است. آن‌ها می‌دانستند که وقتی شاکر باشند، در هماهنگی دقیق با قانون جذب زندگی می‌کنند.
هر زمان که احساس شکرگزاری کنی، عشق نثار می‌کنی و هر آنچه اهدا کنی، همان را می‌گیری. خواه تو از فردی تشکر کنی و خواه بابت داشتن خودرو، تعطیلات، غروب خورشید و… و یا رویدادی پرهیجان احساس شکرگزاری کنی، تولدت، سلامت، پول، تجارتی معرکه و فرصت‌هایی بیشتر را نصیب خودت می‌کنی.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه در “قانون شکرگزاری یا سپاسگزاری – نقش شکرگزاری در قانون جذب

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 4. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 6. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 7. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 8. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 9. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:3 ستاره

 10. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 11. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 12. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 13. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 14. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:2 ستاره

 15. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:4 ستاره

 16. قانون باور و جذب گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *