جذب خواسته ها, عملی کردن دانسته ها

قدرت تمرکز – به هر آنچه تمرکز کنیم، تبدیل به ایده‌ی واقعیت می‌شود

چطور تمرکز بیشتری داشته باشیم؟

قدرت تمرکز – به هر آنچه تمرکز کنیم، تبدیل به ایده‌ی واقعیت می‌شود

اگر بخواهید، نمی‌توانید در هرلحظه‌ای افسرده شوید؟ بدون شک، می‌توانید فقط بر مسائل وحشتناک گذشته‌تان تمرکز کنید. همه ما تجارب بدی درگذشته‌مان داریم. این‌طور نیست؟ اگر بر آن‌ها تمرکز کنید، آن‌ها را مجسم نمایید و به آن‌ها بیندیشید، خیلی زود آن را احساس خواهید کرد.

تاکنون فیلم وحشتناک دیده‌اید؟ صدها بار به تماشای آن فیلم وحشتناک ننشسته‌اید؟ البته که نه! چرا؟ چون از مرور آن فیلم احساس خوبی ندارید! پس چرا دائماً آن فیلم را در ذهنتان مرور می‌کنید؟ چرا خودتان را در کمترین نقش‌های دلخواهتان می‌بینید که در مقابل کمترین نقش‌های مقابل بازی می‌کنید؟ چرا بارها و بارها فاجعه‌های تجاری یا تصمیم‌های شغلی بد را تکرار می‌کنید؟

البته فیلم‌های درجه ((ب))، فقط محدود به تجربه‌ی گذشته‌تان نمی‌شوند. همین‌الان می‌توانید هرچیزی که در حال حاضر موجب بروز احساس بدی در شما می‌شود، تمرکز کنید؛

حتی می‌توانید به چیزی که هنوز اتفاق نیفتاده است، بیندیشید و پیشاپیش حس بدی نسبت به آن پیدا کنید! هرچند ممکن است الآن به چنین چیزی بخندید، اما متأسفانه بسیاری از ما هرروز چنین کاری می‌کنیم.

آیا می‌خواستید همین الآن احساس هیجان و شادی داشته باشید؟ آیا زمانی که بسیار هیجان‌زده بودید را به یاد می‌آورید؟ می‌توانید روی آ ن تمرکز کنید؟ آیا می‌توانید آن را با همان جزئیات دقیقی که در مورد آن احساسات داشتید، به یادآورید؟ شرط می‌بندیم که می‌توانید.

آیا می‌توانید همین الآن روی مسائل هیجان‌انگیز زندگی‌تان یا آنچه حس می‌کنید در زندگی‌تان فوق‌العاده است، تمرکز کنید؟ دوباره می‌گویم، شما می‌توانید روی مسائلی که هنوز اتفاق نیفتاده‌اند، تمرکز کنید و پیشاپیش حس خوبی نسبت به آن‌ها داشته باشید این قدرت اهداف است. به خاطر در بخش دوازدهم به این مباحث خواهیم پرداخت.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید...
مراحل اقدام در قانون جذب- تبدیل دانسته ها به عمل

به هر آنچه تمرکز کنیم، تبدیل به ایده‌ی واقعیت می‌شود

واقعیت این است که چند چیز مطلق هستند. معمولاً احساستان نسبت به مسائل و مفهوم یک تجربه‌ی خاص، بستگی به توجه و تمرکز شما دارد. ((الیزابت))، همان زنی که بی‌نظمی چند شخصیتی داشت،‌دچار رنج و عذاب بود. راه گریز او، خلق یک شخصیت جدید برای هر حادثه‌ای بود که باید به‌صورت احساسی حل‌ و فصل می‌شد.

با این کار، او می‌توانست با مشاهده‌ی مشکل از دید فرد دیگری، توجهش را تغییر دهد او می‌توانست با مشاهده‌ی مشکل از دید فرد دیگری، توجهش را تغییر دهد؛

اما او حتی پس از یکی شدن شخصیت‌هایش بازهم رنج می‌کشید. او آموخت که چگونه با تغییر آگاهانه جسم و توجهش، حالت خود زا تغییر دهد و بدین‌ وسیله کنترل زندگی‌اش را در دست گیرد.

تمرکز، واقعیت نیست، فقط یک دیدگاه است. تمرکز، فقط دیدگاهی از واقعیت مسائل است. این دیدگاه (قدرت تمرکزمان) را به‌عنوان عدسی‌های یک دوربین تصور کنید. لنزهای دوربین، فقط تصویر و زاویه‌ی آنچه بر آن تمرکز و توجه کرده‌ایم را نشان می‌دهند.

به این خاطر، تصاویر شما می‌توانند به‌آسانی واقعیت را تغییر دهند و فقط بخش کوچکی از یک تصویر بزرگ را به نمایش بگذارند.

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم از دست ندهید: هر چیز را در ذهنت مجسم کنی، آن را در دست‌هایت خواهی داشت

تصور کنید با دوربین به یک مهمانی رفته‌اید، در گوشه‌ای نشسته‌اید و به گروهی از افراد که مشغول بحث با یکدیگر هستند،‌توجه دارید. آن مهمانی چه گونه است؟ ممکن است ناخوشایند و بی‌نتیجه باشد و هیچ‌یک از آن افراد لذت نبردند.

شاید این مقاله را هم دوست داشته باشید...
توجه و تمرکز چیست – چطور می توانیم در کارمان متمرکز باشیم!

آنچه باید به یاد داشته باشیم این است که نحوه‌ی نشان دادن و ارائه‌ی مسائل در ذهنتان، احساسمان را مشخص می‌کند. اما چه اتفاقی می‌افتاد اگر دوربینتان را روی گوشه‌ی دیگر اتاق زوم می‌کردید که افراد در اینجا می‌خندیدند، شوخی می‌کردند و لحظات خوبی داشتند؟

این تصویر، مهم‌ترین بخش مهمانی را نشان می‌داد که در آن‌همه رفتاری مسالمت‌آمیز داشتند!

به این خاطرات که در مورد زندگینامه‌های غیر معتبر، جنجال‌های زیادی وجود دارد: این زندگینامه‌ها، فقط دیدگاه یک فرد از زندگی فرد دیگری است. اغلب، افراد حسودی که به خراب کردن افراد و مسائل علاقه‌منداند، چنین دیدگاه‌هایی ارائه می‌دهند. مشکل این است، دیدگاه زندگی‌نامه فقط به زاویه‌ی دوربین نویسنده محدود است و همه ما میدانیم که دوربین‌ها واقعیت را تحریف می‌کنند و به شکل دیگری نشان می‌دهند. یک نمای نزدیک می‌تواند همه‌چیز را بزرگ‌تر از واقعیت نشان دهد.

با استفاده‌ی ماهرانه از دوربین، می‌توانید بخش‌های مهم واقعیت را کوچک کنید یا به‌صورت مبهم نشان دهید.

دانلود کتاب قانون جذب

 

 

 

به این مقاله 5 امتیاز میدهید؟
  • امتیز به این مقاله!
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.8 (5 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

نوشته های مشابه

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال