ایمان, قانون باور, قدرت درون

همه چیز در درون شماست – شما پیشاپیش همه‌چیز هستید

قدرت درون

همه چیز در درون شماست – شما پیشاپیش همه‌چیز هستید

شما پیشاپیش موجود کامل و تمام ‌عیارید. قرار نیست که به همه‌چیز برسید؛ پیشاپیش همه‌چیز هستید. این نکته را باکمال دقت و جدیت بررسی کنید.

اگر اکنون، با آنچه تابه‌حال اندوخته‌اید و یا وضعیت کنونی خود ازنظر تندرستی، شغلی و روابط با دیگران از زندگی لذت نمی‌برید یقین بدانید که با تغییر این شرایط نیز از زندگی‌تان لذت نخواهید برد.

شما بسته به اینکه از پشت چه عینکی به همه‌چیز می‌نگرید و چه تفکر و تصوری از خود و جایگاهتان در عالم هستی دارید، سهم خود را از توانگری، شادمانی و رضایت خاطر تعیین می‌کنید. هیچ‌چیز خارج از وجودتان نمی‌تواند این موهبت‌ها را به شما ارزانی دارد.

فراوانی و کمبود، محصول روح آدمی است و آنچه از این حیث بهره می‌بری، بستگی به ایمان و اعتقادتان دارد. ازاین‌رو اگر ازنظر عاطفی دل‌بسته به اشیاء و اشخاص برون از خود ستید و می‌پندارید که برای این‌که خود را کامل و تمام‌عیار حس کنید، به آن‌ها نیازمندید، تردید نکنید که پس از دست‌یابی به این چیزها، همچنان خود را نیازمند حس خواهید کرد و این جای خالی هر گز پرنخواهد شد.

به‌مجرد این‌که بر اساس اصل فراوانی بیندیشید، این گفتگوی درونی در آگاهی شما جریان خواهد یافت: من به خود- هر کس که هستم – و به دستاوردهای خود -هر آنچه هست- عشق می‌ورزم.

زندگی‌ام از سلامت و ثروت و سعادت سرشار است، قرار نیست چیزی به دست آورم. زیرا هر آنچه نیاز دارم پیشاپیش در درون من است؛ من در خود کامل و تمام‌عیارم. اکنون برای به انجام رساندن همه آرزوهایم، پول، وقت،انرژی و فرزانگی کافی در اختیاردارم.

می‌گویند روزی جوانی از استادی فرزانه تقاضا کرد که هر چه را برای کامروایی در بقیه عمرش به آن نیاز دارد به او عطا کند،  استاد بدون ذکر کلمه‌ای جوان را ترک کرد.

منظور استاد این بود که این جوان پیشاپیش همه ابزار و وسایل موفقیت و شادکامی را در اختیار دارد. شادمانی و کامیابی فرآیندهای باطنی است که ما به زندگی‌مان فرامی‌خوانیم. و نه چیزی که از دنیای برون آن را طلب کنیم، تمام افراد کامیاب ثروت عظیم و موفقیت خود را با اعتقاد به اصل فراوانی تحصیل‌کرده‌اند. در حقیقت اعتقاد به‌وفور نعمت مجوز ورود به قلمروی توانگری است.

پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید :چه عادت ها و مهارتهایی که باعث رشد تاثیر قانون جذب میشوند؟

وقتی بر اساس اصل کمبود و تنگنا دست به عمل می زنیم، بیشتر بر این باور هستیم که:

اگر فلان چیز را داشتم، موفقیت و شادمانیم قطعی بود. نگاهی دقیق به این گفته نشان می‌دهد که ما درواقع میگوییم: من در حال حاضر کامل نیستم؛ آنچه را که محتاجش هستم، ندارم، تنها وقتی همه‌ی این چیزها را به دست آورم، کامل و بی‌نیاز خواهم شد. اگر شما نیز چنین اعتقادی دارید، ارباب باطنی شما ترس و نداری و کمبود است.

این نگرش منفی حکایت از آن دارد که ما شادمان و خشنود و کامروا نیستیم و فقدان چیزهایی در زندگی‌مان مانع از آن است که به‌وفور و فراوانی برسیم. درنتیجه از چارچوب ذهنی کاستی و نقصان،‌زندگی را فرآیند می‌کنیم. گویی ندایی خاموش در اعماق دلمان زبان به شکوه می‌گشاید که: من قبل از اینکه بتوانم خوشحال و شادمان شوم، باید بیشتر داشته باشم. این نخستین باوری است که ما را ازا اتصال به‌وفور و فراوانی که در همه‌ی قلمروی هستی گسترده شده بازمی‌دارد.

شما پیشاپیش از همه‌چیز بهره‌مندید. از پیش آنچه را که مولد شادمانی، موفقیت، خشنودی و همه‌چیزهای نیکوست در اختیاردارید؛ چنانچه نیازهای عمده و اساس شما از قبیل: غذا، آب‌وهوا تأمین شود، می‌توانید از کاری عالی و رضایت‌بخش، درآمدی بی‌نظیر،‌روابطی مؤثر،‌ خلاقیت‌ها،ثروت‌ها و پاداش‌های مادی بهره‌مند شوید.

ماهاتما گاندی یک‌بار گفت: خدا، به شکل غذا نزد گرسنگان می‌آید.

ما باید وجودمان را که معجزه‌ای باشکوه است ارزشمند شمردیم و از آن تحلیل کنیم؛ می‌توانیم درباره هر چیزی و هر کسی پس از گذرندان آن از صافی ویژه فراوانی فکرکنیم و هر چیزی را که فرا راهمان قرار میگیرید، بدون قضاوت پذیریم.

جهان ما غنی و بیکرانه است و ما در انتخاب شیوه ی نگرشمان نسبت به افراد و رویدادها کاملاً مختاریم. حتی با تفکر درست که به اختیار ما در آگاهی‌مان جریان می‌یابد، می‌توانیم در گوشه‌ی زندان آزاد و رها باشیم. هیچ‌کس نمی‌تواند این توانایی را از ما سلب کند؛ هرگز! به‌هرحال شما آنچه را که برای دستیابی به فراوانی موردنیاز است، پیشاپیش در اختیاردارید، تنها کافی است که ذهن خود را به‌سوی کانون وفور و توانگری معطوف کنید و آنچه را که از گنجینه پرنعمت کائنات می‌خواهید به‌سوی خود بکشید.

در انتها باید دوباره یادآور شویم که همه چیز در درون شماست – شما پیشاپیش همه‌چیز هستید و هرآنچه شما به دنبال آن هستید ابتدا باید در درون خودتان پیدا کنید و دنیای بیرون فقط میتواند به صورت راهنما و کاتالیزور (سرعت دهنده) در کار شما باشد به نوان مثال یک کتاب یک دوره آموزشی و یا هر چیز دیگر باعث روشن شدن بیشتر در درونتان میشود در صورتی که اصل موضوع در درون خودمان است و باید ان را پیدا کنیم.

همه به این مقاله 5 امتیاز داده اند شما چند امتیاز میدهید؟
  • امتیاز به این مقاله!
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.5 (6 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

نوشته های مشابه

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال