قدرت درون, قدرت کلام, مثبت اندیشی

چطور مثبت اندیش باشیم؟ مثبت اندیشی یا واقع گرایی ؟

واقع گرایی یا مثبت اندیشی

چطور مثبت اندیش باشیم؟ مثبت اندیشی یا واقع گرایی ؟

اگر شما هم به دنبال کسب موفقیت و آغاز راه هستید شاید درگیر این چالش باشید که من باید خوشبین و مثبت اندیش باشم و یا واقع گرا باشم و واقعیت های جامعه و بازار را ببینم؟

به نظر شما برای موفقیت کدامیک از این دیدگاه ها درست است؟

سالها پیش در اثر اعتماد به یکی از دوستان نزدیکم دچار ورشکستگی وحشتناکی شدم. وضعیت مالی ام بسیار به هم ریخت. در اثر چکهای برگشتی و پیگیری طلبکارها، بازداشت شدم. واقعیت تلخی بود.

به نظر شما چه چیز باعث شد بتوانم از آن وضعیت خارج شوم و دوباره در مسیر موفقیت با سرعت حرکت کنم؟

شاید باورش سخت باشد اما اگر شما نتوانید درست فکر کنید، نتوانید افکارتان را مدیریت کنید و نتوانید ذهنیت مثبت را در خود تقویت کنید، هیچگاه نمی توانید در دنیای واقعی، موفقیت بزرگی برای خود رقم بزنید.

 

مثبت اندیشی به معنای خود را گول زدن نیست، مثبت اندیشی به معنای ندیدن مشکلات نیست.

بلکه مثبت اندیشی یعنی: باور داشته باشید برای هر مشکلی راهی هست، باور داشته باشید راه رسیدن به خواسته های تان عزم و اراده خودتان است.

باور داشته باشید زندگی را خودمان خلق می کنیم. باور داشته باشید که تنها خودتان مسول تمام اتفاقات زندگیتان هستید.

باور داشته باشید که در هر سن و در هر موقعیتی میتوانید از نو شروع کنید.

باور داشته باشید که انسان ها قصد آزار شما را ندارند بلکه آن ها هم مشکلات خودشان را دارند.

و از همه مهمتر: باور داشته باشید که همه چیز در دست قدرت لایزال خداوند است.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید: ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه چیست؟ قدرت ضمیرناخودآگاه

موفقیت قبل از اینکه در دنیای واقعی شکل گیرد باید در درون شما، پذیرفته شده باشد و شما به آن ایمان داشته باشید. ایمان به موفقیت فقط با مثبت اندیشی به دست می آید‌. اما آیا فقط با مثبت اندیشی چیزی بدست می آید؟

به نظر شما اگر فقط به افکار مثبت بسنده کنید به چیزی که می خواهید می رسید؟

یقینا تا اقدامی نکنید افکار مثبت شما، چیزی نصیبتان نمی کند. اینجاست که پای واقعیت ها به میان می آید و چالش اصلی شروع می شود. بسیاری از انسانها در این مرحله سردرگم می شوند و دست از تلاش بر می دارند. چرا که واقعیت ها از افکار و خواسته هایشان بسیار فاصله دارد.

من بعنوان کسی که دوبار تجربه ورود به دنیای موفقیت و خروج از بحران و ورشکستگی را داشته ام به شما می گویم هرچقدر هم که اندیشه شما بزرگ و رویایی باشد و واقعیت زندگی تان بر خلاف آن باشد، اگر به خواسته هایتان ایمان داشته باشید و در شرایط سخت برای تحقق آن تلاش کنید و هرگز خسته نشوید، مطمئن باشید رویاهایتان محقق می شود.

همیشه انسانهایی موفق هستند که مثبت اندیشی را توام با واقعیت گرایی دارند. در عین اینکه همواره مثبت فکر می کنند و رویاهایشان را برای خود مجسم‌می سازند، واقعیت ها را می پذیرند و تلاش می کنند واقعیتها را به گونه ای تغییر دهند که آنها را حتی در حد یک گام به رویاهایشان نزدیکتر کند.

رمز موفقیت آنها در این است که آنقدر پشتکار به خرج می دهند که آن گامهای کوچک به تدریج واقعیتهای بیرونی را با اندیشه های مثبت درونی شان همراستا کند و بالاخره به خواسته شان دست یابند. شاید این فرایند سالها به طول بینجامد اما افرادی که عاشق موفقیت هستند هرگز تسلیم نمی شوند و دست از تلاش برنمی دارند.

پس یادتان باشد برای دستیابی به موفقیتهای واقعی و بزرگ باید مثبت اندیشی را توام با واقع گرایی داشت.

به این مقاله 5 امتیاز میدهید؟
  • امتیاز به این مقاله!
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

نوشته های مشابه

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال