جذب هر چه میخواهید!, قانون جذب

چطور یک همکار خوب باشیم و شریک و همکار عالی جذب کنیم؟

قانون جذب

چطور یک همکار خوب باشیم و شریک و همکار عالی جذب کنیم؟

در این مقاله قصد داریم تا آموزش بدیم چطور مدیران کارکنان، همکاران ، و شریک های مناسبی برای همکاری خودشان پیدا کنند!

این یکی از معضلات برای هر کسی این است که بتونه یک همکار همراه و همدل پیدا کتد .

چطور یک همکار خوب باشم؟

محل کار افراد مهم نیست. ممکن است اداره، شرکت، کارخانه وحتی یک پروژه در حال ساخت باشد. آن وقت جای کلمه همکار را یک مهندس خوب، پرستار خوب، مدیر خوب یا یک سرپرست خوب می گیرد.

تا این تاریخ دانشمندان هنوز خط کش مشخصی برای اندازه گیری میزان خوب بودن کشف یا اختراع نکرده اند! چون به تعداد آدم های شاغل خط کش های مختلف برای اندازه گیری خوب بودن وجود دارد.

بین افراد مختلف در یک اداره، تعریف از خوب بودن فرق می کند. بعلاوه، با توجه به شرایط کاری و مشکلات خاص در محیط کاری، خوب بودن از دید کارکنان یک کارخانه، با نفرات کارخانه ای دیگر کاملا متفاوت است.

 

آیا دوست دارم یک همکار خوب باشم که به دنبال آن پیشرفت و موفقیت در کار نصیبم شود؟ خوب همین موارد را رعایت کنم. این ها را که همه می دانند؟ این موارد که کاملا پیش پا افتاده و ابتدایی است؟ دنبال یک روش عالی و خوب می گردم که غوغا کند!

بله همه مواردی که به ذهن می رسد، ظاهرا بدیهی و تکراری است. همه هم می دانند. اما تفاوت آدم های موفق با گروه عظیم آدم های عادی فقط در به کار بردن همین موارد ظاهرا بدیهی است. درست است که ساده و ابتدایی به نظر می رسند، اما واقعا به کار بردن آن ها آسان نیست.

همین یک مورد که غرغر نکنم، ممکن است مدت ها وقت و تمرین نیاز داشته باشد. همین که در برخورد با دیگران و همکاران شاد و با روحیه باشم، به تلاش نیاز دارد. قبل از این که دنبال چگونه یک همکار خوب باشیم، بگردیم، باید یک تصمیم مهم و جدی بگیریم: می خواهم یک همکار خوب باشم.

این خواستن و اراده مهم است. پیدا کردن چگونگی و راه های انجام خیلی ساده هستند. اما پشتکار و جدیت برای تغییر و انجام دادن خیلی مهم است که بسیاری آن را ندارند. حتما در محیط کارمان افرادی را به خاطر می آوریم که با دیگران متفاوت بودند و خیلی خوب و سریع رشد کردند.

علم، تجربه، مدرک، سابقه کار و حتی مهارت ممکن است در خیلی از افراد وجود داشته باشد.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید: چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم ؟شخصیت کاریزماتیک

 

اما عامل موثر دیگری که آن دسته از افراد را متفاوت می کند، توجه و اجرای همین موارد به ظاهر ساده و ابتدایی است.  مثلا روحیه پذیرفتن شرایط کاری و غر نزدن. اگر من به هر دلیل پذیرفته ام که در ازای حقوقی مشخص کار خاصی را انجام بدهم، پس وظیفه ام این است که آن کار را به بهترین نحو و بدون غرغر زدن انجام بدهم.

اگر آن کار، ظاهرا کار سطح بالایی نباشد و من آنرا کسر شان خود می دانم، اصلا نباید آن را بپذیرم و شروع کنم. اما اگر آن شغل را پذیرفته ام، در قبال انجام وظایف آن مسئول هستم.

تا به حال کسی دیده است که یک همکار غرغرو که کارش صبح تا شب نق زدن و از زیر کار در رفتن است، پیشرفت کند یا موفق باشد؟ چه کسی تمایل دارد همکار فردی باشد که بی مسئولیت و بی نظم است؟ چه کسی دوست دارد صبح تا عصر را با فردی که شلخته و کثیف است، به عنوان همکار سپری کند؟

شاید خیلی از ما تصور منو اینطور باشد که همچین موردی وجود ندارد اما یاد بگیریم که با قانون جذب هیچ چیزی غیر ممکن نیست.

شما قوی ترین آهنربا در تمام کائنات هستید. بنابراین هر احساسی که امروز شما در درون خود دارید ، مقدار بیشتری از همان ها را به زندگی آینده خود جذب می کنید:

احساس نگرانی، نگرانی بیشتری را جذب می کند

اضطراب، اضطراب بیشتری را جذب می کند

شاد نبودن، غمگینی بیشتری را جذب می کند

نارضایتی، نارضایتی بیشتری را جذب می کند

و …

بر طبق همین اصل ما هرچیز رو که بهش فکر کنیم و تمرکز انجام بدیم رو میشه جذب کرد حتی یک کارمند ، همکار و یک شریک خوب رو!

شاید سوال پیش بیاید چطور این کار رو انجام بدهم، ما در جواب میگوییم که خیلی ساده است.

 

 

به این مقاله امتیاز بدهید!
  • میتونید 5 امتیاز دهید!
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (5 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

نوشته های مشابه

یک پاسخ

  1. احسان قائمی ۱۳۹۷-۱۲-۱۴

پاسخی را بگذارید

درحال ارسال