چطور از عادت های خوب برای جذب استفاده کنیم

چه عادت ها و مهارتهایی که باعث رشد تاثیر قانون جذب میشوند؟

برای رشد و پرورش تمام توانایی فردی و حرفه‌ای‌تان نخست ارزش‌های مربوط به آنها را مشخص کنید. همان‌طور که می‌دانید ارزش‌هایتان را از اعمال و نحوه عکس‌العمل‌های خود به دنیای اطرافتان تشخیص دهید. ارزش‌ها ریشه انگیزه‌ها و رفتارهای ما هستند.

بعضی از ارزش‌های شما در ارتباط با رشد فردی عبارت‌اند از: برتری، خود شکوفایی، میزان تحصیلات، مهارت، موفقیت و تسلط بر خود. برای من مهم‌ترین ارزش درزمینه ی رشد فردی شکوفا کردن تمام توانایی‌هایم است.

باور من این است که هر کس می‌تواند کارهای شگرفی در زندگی‌اش انجام دهد و اینکه در درون هر فرد غولی خوابیده و منتظر بیرون آمدن است. همچنین معتقدم هر کس می‌تواند بسیار بیشتر از گذشته‌اش پرثمر باشد فقط باید بداند چطور این کار را بکند. این ارزش بنیادی من است. ارزش بنیادی شما چیست؟

تصویر ذهنی روشنی در مورد رشد و پرورش خود داشته باشید

یک تصویر ذهنی بلندمدت برای رشد توانایی‌هایتان بسازید. پنج یا ده سال بعد را در نظر بگیرید و مجسم کنید که در تمامی زمینه‌های مهم زندگی‌تان به رشد کامل رسیده‌اند. ایده آل سازی کنید و خود را ازهرجهت برجسته ببینید و در این مورد مصالحه نکنید.

به چه پایه‌ای از مهارت و توانایی در رشته خود دست‌یافته‌اید؟ درنتیجه عملکرد عالی در کارتان به چه مرتبه‌ای از مقام و موقعیت رسیده‌اید؟ مشغول انجام چه نوع کاری هستید و در چه سطحی؟ فکر و احساستان در مورد خودتان از اینکه یکی از بهترین در حوزه خود هستید چگونه است؟ اگر هیچ‌گونه محدودیتی نداشت باشید، چه تصویر ذهنی از رشد و پرورش خود در طی ماه‌ها و سال‌های آینده دارید؟

هدف‌های رشد و پرورش خود را مشخص کنید

اکنون تصویر آینده را به هدف‌های مشخصی تبدیل کنید. یک روش شروع مؤثر این است:

ده هدف را که می‌خواهید در راستای پرورش شخصی و حرفه‌ای طی ماه‌ها و سال های آینده به آنها برسید بنویسید. جمله‌ها را به زمان حال بنویسید، درست مانند اینکه اکنون به آن شخصی که در ذهن خوددارید بدل شده‌اید. دقیقاً مشخص کنید می‌خواهید قادر به انجام چه کارهایی باشید و دوست دارید چگونه باشید. دقیقاً تشریح کند هنگامی‌که در کار وزندگی خود به سطحی عالی ارتقا یافتید چگونه به نظر می‌رسید.

سپس این ده هدف را مرور کنید و از بین آن هدفی را که اگر به آن دست‌یابید بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی شغلی‌تان می‌گذارد انتخاب کنید. دور این هدف دایره‌ای بکشید و سپس آن را به یک صفحه جدید کاغذ منتقل کنید.

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید: مراحل اقدام در قانون جذب- تبدیل دانسته ها به عمل

یک برنامه زمان‌بندی‌شده برای تحقق این هدف بنویسید. برای رسیدن به هدف مزبور و هدف‌های فرعی مربوط به آن مهلت تعیین کنید.

یک لیست ازآنچه که فکر می‌کنید باید انجام بدهید تا درزمینه ی موردنظر به برتری برسید تهیه کنید. با اولویت‌بندی موارد ثبت‌شده در لیست آن را به یک برنامه تبدیل کنید. مواردی مانند کتاب، وسایل، تجهیزات و سایر منابعی را که برای شروع کار روی خود و هدفتان به آنها نیاز دارید تهیه کنید.

کار را بلافاصله بر روی حداقل یک مورد از موارد ذکرشده در برنامه شروع کنید تا فرایند آغاز شود. تصمیم بگیرید هرروز اقدامی در این زمینه انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید و تا هنگامی‌که به انسان ایده آل خود تبدیل نشده‌اید کارکردن بر روی خود را متوقف نکنید.

جیم کری، هنرپیشه معروف، به هنگام شروع کار تصویر ذهنی و هدفش در آینده این بود که برای بازی در یک فیلم مبلغ ۱۰ میلیون دلار به او پرداخت شود. او کی به همین مبلغ نوشته بود و همه‌جا آن را همراه خود داشت. مرتباً به چک نگاه می‌کرد و هرگز شکی به خود راه نمی‌داد که روزی برای بازی در یک فیلم ۱۰ میلیون دلاری به دست می‌آورد.

ولی شناخت استعدادش و اعتقاد به آن کافی نبود. او روی هنری کارکرد، هر نقشی را که به او پیشنهاد شد پذیرفت و با تمام قوا و به بهترین وجه آن نقش را بازی کرد. وی مهارت خود را در صحبت کردن، ایفای نقش و سرگرم کردن تماشاچیان گسترش داد، توانایی خود را در تنوع نقش مرتباً افزایش داد‌ و هر درسی که می‌توانستید بیاموزد و هر بخشی از بازی حرفه‌ای را که می‌توانست از اطرافیانش یاد بگیرد آموخت.

پس از سال‌ها کار دشوار بالاخره رؤیای او به حقیقت پیوست و برای بازی در نقش «جوکر» در فیلم «بتمن برای همیشه» ۱۰ میلیون دلار گرفت. قبل از سن چهل‌سالگی به‌جایی رسید که برای بازی در هر فیلم ۲۰ میلیون دلار به او پرداخت می‌شد.

این هنرپیشه هرسال در یک یا دو فیلم بازی می‌کند و اکنون یکی از موفق‌ترین ستاره‌های هالیوود بلکه دنیاست علتش هم این است که او تصویر روشن و ایده الی از آینده خود داشت و هرگز آن را ازنظر دور نکرد. از همه مهم‌تر اینکه او کارکردن روی هود و هنرش را تا جایی ادامه داد که تبدیل به هنرپیشه‌ای شد که ارزشش برای بازی در هر فیلم به ۲۰ میلیون دلار رسید.

 وقتی دقیقا بدانید چه میخواهید به آن دست خواهید یافت و هنگامی که از این دو مورد بسار مهمی که در این مقاله گفته شد استفاده کنید نتیجه شگفت انگیز آن را در زندگی خواهید دید.

دانلود کتاب قانون جذب

امتیاز به این مقاله!
  • به این مقاله از 5 چند امتیاز میدهید!
5.0
امتیاز کاربر 3.67 (3 رای)
درحال ارسال
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال