دو قانون دیپاک چوپرا

دو قانون معنوی موفقیت دیپاک چوپرا- قانون میل و هدف ، قانون ایمان

در این مقاله به توضیح موفقیت معنوی از دیدگاه چوپرا می پردازیم.

قانون میل و هدف

این قانون پیچیده ترین و جذاب ترین قانون این مقاله است. چوپرا معتقد است برخلاف درخت که فقط یک هدف دارد (اینکه در خاک ریشه بدهد، رشد کند و عمل فتوسنتز را به انجام برساند) هوش و دستگاه عصبی انسان به او امکان می دهند که از طریق شکل دادن به ذهن و قوانین طبیعت به هرچه میخواهد دست پیدا کند.

این کار از طریق توجه و هدفمندی حاصل می‌شود.

همان‌طور که توجه به چیزی باعث انرژی‌دار شدن و وسعت آن می‌شود، هدفمندی، انرژی واکنش را باهم ترکیب کرده و هدف موردنظر را به واقعیت تبدیل می‌کند. اما چطور این اتفاق میافتد؟ نویسنده برای بیان چگونگی این حالت، ذهن انسان را با یک دریاچه مقایسه می‌کند.

چوپرا می‌گوید اگر ذهن انسان آرام باشد می‌توانیم یک هدف را به‌صورت سنگریزه‌ای در آن بیندازیم تا موج‌هایی را در سطح آرام ذهن ایجاد کنند که به‌راحتی قابل‌مشاهده هستند.

 

اما اگر ذهن انسان مثل یک دریای طوفانی، ناآرام باشد حتی اگر یک آسمان‌خراش را هم در آن بیندازیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد! اگر در حالت آرامش ذهنی هدفی را در ذهن تصور کنیم می‌توانیم برای رسیدن به هدفمان بر قدرت بی‌پایان هستی تکیه کنیم. درواقع ما فقط هدفمان را تعیین کرده و به هستی اجازه می‌دهیم که به جزئیات کار شکل بدهد.

پیشنهاد میکنم این مقاله را از دست ندهید:کارگاهی به وسعت ذهن – قوانینی که منجر به موفقیت میشود

 

قانون بی‌اعتنایی توأم باایمان

وقتی هدفی دارید باید قبل از اینکه به هدفتان برسید نسبت به آن بی‌اعتنا باشید و نگران نباشید و ممکن است روی رسیدن به هدف خاص تمرکز کنید اما اگر همواره به یک هدف خاص فکر کنید این ترس و عدم اطمینان در وجودتان شکل می‌گیرد که آیا به هدفتان می‌رسید یا خیر.

انسانی که با خود برترش هماهنگ باشد طوری به هدفش فکرمی‌کند که نگران نتیجه نهایی نباشد.

دیپاک چوپرا این اصل را این‌طور توضیح می‌دهد:

فقط از طریق بی‌اعتنایی توأم باایمان است که انسان می‌تواند از زندگی لذت ببرد و بانشاط باشد. در این حالت نشانه‌های موفقیت و ثروت بدون دردسر آشکار می‌شوند. بدون تکیه‌بر قانون بی‌اعتنایی توأم باایمان، انسان ندانی ناامید و ناتوانی است که اسیر خواسته‌های دنیوی می‌شود، همیشه نگران چیزهای کم‌اهمیت است در ناامیدی به سر می‌برد و اسیر روزمرگی می‌شود. ذهن چنین انسانی پر از اندیشه‌های مربوط به فقر است.

اگر از قانون بی‌اعتنایی توأم ایمان پیروی نکنیم تصور خواهیم کرد که باید راه‌حل مشکلاتمان را خودمان پیدا کنیم. اما با تکیه‌بر این اصل، هستی راه‌حل مشکلات را وارد زندگی‌مان می‌کنند.

ممکن است کمی طول بکشد تا معنی آن را درک کنی اما ثابت‌قدم باشید؛ این قوانین حتماً زندگی‌تان را تغییر خواهند داد. اگر این مقاله ر ا چند بار خوانید، هر بار معانی و مفاهیم جدیدی را درک می‌کنید؛ این، نشانه یک اثر برتر است.

نکته‌های نهایی

خصوصیت برتر مقاله هایی که در قرن اخیر درباره موضوع خودیاری نوشته‌شده‌اند این است که پیام‌های معنوی را از طریق دستورالعمل‌های مادی به خوانده منتقل می‌کنند. مثلاً مقاله‌ای را با موضوع موفقیت تهیه می‌کنیم و می‌بینیم که درباره هوش کامل و سودمند هستی صحبت می‌کند و می‌گوید قانون موفقیت این است که سعی کنیم کارمای خوبی داشته باشیم و سپس آن‌قدر به هدف هامان ایمان داشته باشیم که منتظر باشیم تا هستی ما را به خواسته‌مان برساند.

اغلب دیپاک چوپرا را محکوم می‌کنند که ارزش‌های معنوی را برای رسیدن به ثروت تبلیغ می‌کند. این موضوع کاملاً درست است اما جای هیچ شرمندگی نیست. وقتی خود هستی منبع بیکران ثروت و توانگری است زندگی در فقر و نداری، هدر دادن عمر است.

موضوع اصلی این مقاله وحدت همه موجودات جهان است. بااینکه بیشتر از لفظ موفقیت در این مقاله استفاده‌شده است مسئله اصلی، قدرت است. هرچه انسان بیشتر با هستی هماهنگ باشد قدرتمندتر می‌شود. درحالی‌که اگر غیرازاین باشد، انسان در تضاد با هستی قرار می‌گیرد و ضعیف می‌شود.

این مقاله به‌عنوان بهترین اثر درزمینه بهبود شخصیت، به انسان می‌آموزد که برای موفقیت باید به‌جای سروری و حکومت بر هستی،‌با آن هماهنگ و یکی باشد.

چطور آهنگ زندگی خود را تنظیم کنیم؟

آهنگ زندگی
رابطه میان عملکرد درست و زندگی خوب(قسمت دوم)بینشی درباره ی رابطه میان عملکرد درست و زندگی خوب

قسمت دوم
این عجیب نیست که زندگی با وجود تصمیم های درست، کلیتی نادرست داشته باشد..
وقتی در یک غار بی نور گم شده باشی، تلاش می کنی راه خود را به سوی فضای باز و روشن بیابی، در این شرایط لازم است دقت کنی که هر گام خود را بدرستی و با دقت برداری و همه ی اصول غارنوردی را رعایت کنی، اما آیا برداشتن بی شمار گام درست و اصولی تو را به مقصد خواهد رساند؟
در اینجا چیزی بیشتر ازهر”گام درست” نیاز است و آن گام برداشتن در “مسیر درست” است.
زمانی زندگی برایت دلنشین و رضایت بخش خواهد بود که گام های درستت را در مسیر این رضایت خاطر برداشته باشی. چون رضایت خاطر داشتن از سفر، حاصل راضی بودن از نحوه ی برداشتن هر گام نیست ، بلکه حاصل راضی بودن از آب و هوا، طبیعت و زیبایی های جاده است.
چه زمانی از عملکرد خویش راضی خواهی بود؟
این درست مثل نقاشی می ماند.
نقاش زمانی از نقاشی خود رضایت خواهد داشت که از نحوه ی کشیدن هر قلم راضی باشد، نه
بلکه زمانی راضی خواهد بود که کل نقاشی به دلش بنشیند.
عملکردت باید به دلت بنشیند.
و اکنون این سوال:

چگونه ممکن است وقتی همه قسمت های تشکیل دهنده چیزی مطلوب باشد کلیت آن مطلوب نباشد؟!

موجود طبیعی

شاید باید پرسید چرا انتظار داریم اگر همه اجزای موجودیتی درست باشد و درست کار کند، آن موجودیت باید مطلوب و رضایت بخش باشد؟
این انتظار ناشی از عادتی است که از مشاهده مصنوعات اطراف خود بدست آورده ایم.

مثلا وقتی ماشین ما درست کار نمی کند، بدون معطلی به بررسی قطعات تشکیل دهنده آن می پردازیم. بدون شک یک یا چند قطعه باید وجود داشته باشد که درست کار نمی کنند……..
یا اگر یکی از قطعات ساعت، عملکرد درستی نداشته باشد هیچ شکی باقی نمی ماند که ساعت خوبی نخواهیم داشت..
اما این موضوع درباره خیلی از چیزها هم صدق نمی کند. مثل هنر و همه شاخه های آن.
اگر همه بیت های یک شعر درست و بر اساس قاعده های ادبی سروده شده باشد نمی توان نتیجه گرفت آن شعر، حتماً شعر خوبی است.
آیا سخنی که تک تک جملات آن درست است، حتماً پیامی خوب خواهد داشت؟
آیا این جمله ها درست هستند:
“جنگ های بزرگ که در آنها کشتار جمعی شکل می گیرد سبب کاهش جمعیت جهان می شود ”

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید : آهنگ زندگی چیست؟ رابطه میان عملکرد درست و زندگی خوب

جمله درستی است.

“جمعیت روی زمین زیاد است”
این هم درست است.

” با کنترل جمعیت می توان زندگی بهتری برای بشریت فراهم آورد”
بله این هم جمله ای درست است.

و در نتیجه آیا این یک سخنرانی خوب است؟

جمعیت روی زمین زیاد است، با کنترل جمعیت می توان زندگی بهتری برای بشریت فراهم آورد،
جنگ هایی که در آنها کشتار جمعی شکل می گیرد سبب کاهش جمعیت جهان می شود.
نوه گم شده آدولف هیتلر

بعضی از موجودیت ها اگر همه اجزای آنها درست باشند، درست خواهند بود و اما در مورد برخی دیگر این کافی نیست. این دو دسته از موجودات تفاوتشان در مصنوعی یا طبیعی بودن است.
یعنی اینکه درست بودن جزء شرط کافی برای درست بودت کل است فقط در مورد موجودات مصنوعی صدق می کند. موجودات طبیعی ممکن است با وجود درستی اعضاء خود در کل، خوب نباشند.
اما اینکه چه موجودیتی مصنوعی است و چه موجودیتی طبیعی، درکی که من دارم مربوط به متفاوت بودن ماهیت شکل گیری و به وجود آمدن آن ها است.

فرق میان موجودات طبیعی وموجودات مصنوعی:

موجودات طبیعی آفرینشی خلاقانه دارند. آفرینشی که هرگز تکرار پذیر نیست یعنی دو موجود طبیعی حتی از یک نوع هم که باشند هرگز یکدیکر را تکرار نخواهند کرد و هیچ موجود طبیعی از روی دیگری ساخته نمی شود. این می تواند درخت، کوه، پرنده، شعر یا موسیقی و نقاشی خلاقه یا هر چیز خلاقه دیگری باشد.
اما موجودات مصنوعی از روی یک الگوی از پیش تعیین شده ساخته می شوند، آنها قابلیت تکرار و کپی شدن را دارند.
خلقت موجود طبیعی دارای خلاقیت است اما خلقت موجود مصنوعی الگوپذیر و فاقد خلاقیت است.
از نگاه من خود الگوی طراحی شده اولیه برای تولید محصولات مصنوعی هم می تواند موجود طبیعی است و هنر خلاقه طراحی باشد.
اما آنچه که از روی این طرح ساخته می شود حتی اگر یک مورد بیشتر هم نباشد باز هم
محصول مصنوعی و تکرار پذیر است.

دانلود کتاب قانون جذب

رابطه میان عملکرد درست و زندگی خوب

آهنگ زندگی چیست؟ رابطه میان عملکرد درست و زندگی خوب

قسمت اول

چگونه می توانم بدانم که کاری که می خواهم انجام دهم زندگی مرا خوب تر خواهد کرد یا نه؟
تلاش برای پاسخ به این سوال، مبنای بسیاری از دانستنی های امروز بشر را تشکیل داده است.
هر یک شاخه های گوناگون دانش بشری درباره انسان تلاش می کنند که مجموعه ای از قواعد را کشف کنند که براساس آنها عملکرد درست از غلط یا مفید از مضر برای زندگی انسانی قابل تشخیص باشد .
در طول زندگی بسیاری از قواعد زندگی را خود به تجربه در می یابیم، بسیاری را به ما آموخته اند و بسیاری دیگر را نیز میتوانیم از این پس بیاموزیم.

چه یک دانشجوی سخت کوش مدرسه زندگی باشیم و چه فردی بازیگوش که تنها به فکر سپری کردن زمان زندگی است، همواره درحال یادگرفتنیم، چه بخواهیم چه نخواهیم یاد میگیریم چه چیزی سازنده است و چه چیزی مخرب، چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند و چه می تواند موثرتر واقع شود.

همه و همه ی این ها مجموعه ای از قواعد و اصول را برای هرکس ترسیم می کند که انتظار دارد با رعایت آنها زندگی موفق تری داشته باشد.

دانش بازی شناسی زندگی نیز، یکی از همین تلاش هاست که بدنبال درک زندگی از طریق همسان پنداری آن با بازی های گروهی است و نحوه ی عملکرد و قوانین حاکم بر زندگی را قواعد این بازی بزرگ می داند .
خود من به عنوان یک دانش آموز و همچنین معلم این دانش، در طی سالیان گذشته زمان زیادی را به بررسی و تحقیق درباره قواعد زندگی اختصاص داده ام.

چه از طریق این دانش و چه از طریق هر دانش یا تجربه ای دیگر هرچه بیشتر درباره ی بازی زندگی و قواعد آن بدانیم بیشتر درباره عملکردهای درست و غلط در موقعیت های مختلف خواهیم دانست و انتظار می رود با بازی کردن بر اساس قواعد بازی، زندگی بهتری را تجربه کنیم.
اما آیا عملکرد درست به زندگی خوب منجر می شود؟ همیشه اینگونه نیست!

هیچ قطعیتی وجود ندارد که مجموعه عملکردهای درست در هر نقطه از زندگی، یک زندگی خوب را بیافرینند.
شاید عجیب بنظر برسد اما هیچ هم عجیب نیست.
خوب شاید کمی عجیب باشد اما اگر فرصت دهید می توانیم آن را ببینیم…..

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم از دست ندهید : قدرت احساس و نقش آن در قانون جذب

وقتی از زندگی و از نتیجه عملکرد خویش رضایت خاطر نداریم، به گذشته برمی گردیم و سعی می کنیم درستی و نادرستی هریک از تصمیم های خود را مورد بازبینی قرار دهیم.
البته اگر بخواهیم از گذشته درس بگیریم…….
معمولاً در بیشتر موارد، موفق می شویم که تصمیم هایی را کشف کنیم که براساس قواعد بازی گرفته نشده اند. این خوب است ما با کشف هر اشتباه چیزی درباره زندگی می آموزیم. اینکه چگونه می توان قواعد بازی را نادیده گرفت و یا حتی شاید، قاعده ی ندانسته ای بر ما آشکار شود……

گاهی با یک نگاه می توانیم دریابیم که قواعد ساده ای را زیر پا گذاشته ایم،
مثلاً در آن مورد خاص “برد – برد” تصمیم نگرفته ایم، یا
در مورد دیگر به اندازه کافی شفاف نبوده ایم،
یا اینکه بر سرکلام خود باقی نمانده بودیم،
جای دیگری بازی را شخصی کرده بودیم،
یا بجای تلاش کردن برای رسیدن به قراری مشترک، تلاش کرده بودیم که به درک مشترکی برسیم و یا . . .

در این مواقع بخودمان می گوییم اگر بجای فلان کار، کاری دیگر می کردم، الان در این موقعیت ناخوشایند نبودم. البته این تا حدودی درست است یعنی
آنقدر درست است که، می توانم بگویم اگر برخلاف قواعد بازی زندگی بازی کنی، بی تردید نتیجه قشنگی از بازی نخواهی گرفت.
و اما آنقدر درست نیست که بتوانم بگویم با فرض اینکه همه قواعد لازم را هم می دانستی،
اگر همه تصمیم ها و اقدام هایت براساس قواعد بازی و درست باشد، آنگاه نتیجه بازی برایت دلپذیر و خوشایند خواهد بود……

ممکن است مقاطعی باشد که هرچه به گذشته نگاه کنی می بینی تصمیم ها و انتخاب هایت درست بوده اند اما اکنون از نتیجه کار و وضع موجود رضایت نداری. البته اگر دچار خودستایی مزمن نباشی چنین حالتی بسیار نادر است. چون بطور معمول آنقدر اشتباه داریم که مشکلی برای گفتن جمله ی ” این بار پشت دستم را داغ می کنم تا دیگر مرتکب آن اشتباه نشوم” نداشته باشیم……..

اگر هیچ یک از تصمیم ها و عملکرد ها غلط نبوده باشند پس چطور ممکن است که نتیجه غلط شده باشد؟!!!!!!!!!!!

چطور از قانون انتظار درست استفاده کنیم؟

قانون انتظار چیست؟ انتظار برای رسیدن به خواسته ها در قانون جذب در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از قوانین مهم برای رسیدن به خواسته ها آشما کنم !

با استفاده از قانون جذب می توانید زندگی آینده خود را خلق کنید. نوع فکر کردن به روز آینده بسیار مهم است. وقتی پیش خود می گویید “با کسی ملاقات جالبی خواهم داشت یا به سفر لذتبخشی خواهم رفت”

 

آنگاه نیروهایی را به جهان هستی می فرستید تا این ملاقات را برایتان میسر سازند یا ترتیب آن سفر را بدهند. اما هنگامی که روحیه خوبی ندارید و انتظار چیز ناخوشایندی را دارید..

 

نیروهایی را به کاینات می فرستید تا دردسر و گرفتاری را برایتان ایجاد کنند. به عبارت دیگر، ذهن ما همیشه به فعالیت مشغول است و در حال خلق رویدادهای خوب یا بد است.

 

حافظ هم در مورد بحث انتظار میفرماید : 

              گر باد فتنه هر دو جهان را به هم زند              ما و چراغ چشم و ره انتظار دوست

 

قانون انتظارهرگز برای چیزی که واقعا می خواهید تسلیم نشوید.انتظار کشیدن سخت است اما حسرت خوردن سخت تر است.

 

چرا تکیه می‌کنیم به آدم‌ها، چرا این همه انتظار داریم؟! مگر به خودمان ایمان نداریم؟!برخیزیم به خود باور داشته باشیم. این خیالت واهی همه پوچ‌اند… فقط خودمان.

 

قانون انتظار میگه: منتظر هر چیزی باشی وارد زندگیت میشود، پس دائم با خودت تکرار کن: من امروز منتظر عالی ترین اتفاق ها هستم، یک فرد موفق و پولدار مراحل زیادی را طی کرده است تا به ثروت و دارایی امروزش برسد.

گاه ما با نگاه کردن به یک فرد موفق و ثروتمند آرزو می کنیم که جای او باشیم.ما فقط آرزو داریم به همان اندازه پول و ثروت داشته باشیم اما به ندرت حاضر خواهیم شد مراحلی که او طی کرده را نیز بپذیریم.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم از دست ندهید: قانون جذب کائنات چطور درست کار میکند؟

مثل این است که شما آرزو دارید مانند فلان قهرمان قوی و سریع باشید اما حاضر نیستید ورزش کنید و یا مانند فلان دانشمند و استاد ، جایگاه بالای علمی داشته باشید اما حاضر به ازخودگذشتگی در مطالعه و تحقیق نباشید.

اگر انتظار دارید مانند یک فرد موفق و ثروتمند باشید باید مراحل آن را طی کنید…

 

انتظار از نیروی جذب کننده قدرتمندی، برخوردار است، چیزهایی که خواستار آن ها هستید، انتظار بکشید و اصلا منتظر چیزهایی که نمیخواهید، نباشید.

 

زمان بندی خدا بی نظیر است نه هیچگاه دیر،نه هیچگاه زود کمی بردباری می طلبد و ایمانی بسیار اما ارزش انتظار را دارد.

 

اما باید دچار اشتباه در تفسیر قانون انتظار نشویم یعنی  انتظار برای شروع خوب!!!!

اکثر افراید که میخواهند هدف بزرگی را شروع کنند، مثلا برای کنکور آماده شوند، یک رژیم غذایی مناسب را شروع کنند، بر روی ذهنشان کار کنند، تمرین های قانون باور و جذب را اجار کنند و یا کارآفرینان مشتاق متاسفانه برای شروع کار منتظر بهترین فرصت و امکانات می مانند، اما با مطالعه ی زندگی افراد موفق و کارآفرینان بزرگی مانند وارن بافت، بیل گیتس، جف بزوس و دیگران می بینیم که نه تنها هیچ کدام از ابتدا همه ی منابع را نداشته اند، بلکه از کارهای ابتدایی مانند روزنامه فروشی شروع کردند.

بنابراین باید مواظب این موضوع باشیم که فقط گرفتار (بشینیم و انتظار بکشیم) نشویم . باید تفکر کرد ، تعهد داشت و تلاش کرد و در نهایت منتظر رسیدن موفقیت ها و خبرهای شگفت انگیز بود.

 

دانلود کتاب قانون جذب

 

چطور جذب خوب داشته باشم؟

نیروی فوق العاده دعا و خیراندیشی:

قانون جذب و احساس خوب – انرژی فکر و راههای نرفته!

وقتی شفای بیماری را از خدا می طلبید، با این دعای خیر تنها از خداوند نمی خواهید که آن فرد را سلامتی بخشد بلکه امواج قدرتمند نیروی اندیشه خود را نیز در پوشش این دعای خیر به سوی او می فرستید.

 نیروی افکار بسیار قدرتمند هستند.

آنها بی آنکه مقید به قید زمان و مکان باشند به سوی آن فرد رفته و به او کمک خواهند نمود، افکار خوب شما و تفکرات نوع دوستانه و خیر خواهانه، قادر به سیر و سفرند و تا رسوخ و نفوذ به دل آن فرد به سفر ادامه خواهند داد.

شما می توانید هر کلمه ای را که برایتان پر معنا باشد به عنوان دعای خیر به کار ببرید. این دعا مستقیماً و آشکارا خواستار شفای بیمار نمی شود، بلکه فقط می گوید:

“خدایا یاری کن تا او بر محدودیت های فانی غلبه کند”

این دعا نیز پرتوی از اندیشه و فکر خوب و مثبتی است که شما به جانب بیمار می فرستید. او از افکار خوب شما بهره مند می شود و خود شما نیز به خاطر ابراز عشقتان، از سود معنوی آن بهره مند خواهید شد.

هر قدر عملا عشق و توجه تان را به دیگران بیشتر نشان دهید دلتان پاک تر می شود.

پیشنهاد میکنم به این مقاله هم نگاهی بیندازید : فرآیند خلق خواسته ها در قانون جذب-ویژه اعضای سایت

اگر میخواهید زودتر به قانون جذب دست یابید :

+شک کردن ممنوع!
شما نمی توانید تنها چند دقیقه رویای رسیدن به خواسته مطلوبتان را در سر بپرورانید, سپس باقی ساعت روز به انواع شک و تردیدها اجازه دهید که مانند خوره به جانتان بیفتد و فریاد “نمی شود” را در ذهنتان منعکس کند.

+عشق و اشتیاق را به اوج برسانید.ایمان داشته باشید که به هدف گرانقدرتان می رسید و در راه دستیابی به آن, از هیچ تلاشی فروگذار نیستید.

+در کنار تجسم کردن و متمرکز بودن, پایدارماندن و از پانیفتادن نیز بسیار حائز اهمیت است.کمتر پیش می آید که اهداف بزرگ در زمانی کوتاه محقق شوند.شما نباید با چندبار زمین خوردن, ناامید شوید, باید مطمئن باشید که در نهایت به خواسته تان خواهید رسید.

+نباید فقط بنشینید تا انرژی خواستن شما, خود به خود به ماده تبدیل شود.به همین راحتی گونی اسکناس از آسمان بر سرتان فرود نمی آید.شما باید تلاش کنید.قدرت تجسم و ایمان با چاشنی تلاش بی شائبه, نیرویی صد چندان پیدا می کند و شما را به سقف آسمان آرزوهایتان خواهد رساند.

+عجله نداشته باشید.
هر روشی روال معمول خود را دارد و زمان می برد, قانون جذب هم از این قاعده مستثنا نیست.

قانون جذب هم مانند هر کاری نیاز به اقدام و تمرین دارد !

اقدام کلمه ای است که میتوان آن را در مورد کار بکار برد اما اقدام الهام بخش اصلاً احساس کار را به همراه ندارد.
الهام اقدام بخش زمانی است که تو برای دریافت اقدام میکنی.اگر تو در اقدام خود تلاش کنی تا بلکه آن خواسته رخ دهد،پسرفت کرده ای!
اقدام الهام بخش بدون تلاش است و حال و هوایی شگفت آور دارد،چون تو روی فرکانس دریافت هستی.

کائنات عاشق سرعت است. درنگ نکن. مردد نباش. به خودت شک راه نده.
وقتی فرصتی برای تو ایجاد شد،وقتی از درون خودت مرتب سقلمه ای شهودی میخوری بجنب و عمل کن.

تو میتوانی با دست خالی شروع کنی و بی آنکه بفهمی چه شد. راهی برایت باز شود.
تنها چیزی که به آن نیاز داری خودت هستی و توانایی ات برای اینکه فکر کنی موضوعات موجودیت پیدا میکند. هر چیزی که در طی تاریخ بشری اختراع و ایجاد شده فقط و فقط نتیجه فکر بوده است. از آن فکر بوده که راهی درست شده و آن فکر از حالت نامرئی به صورت مرئی متجلی شده است.

اولین گام را با اعتقاد و ایمان راسخ بردار. لزومی ندارد کل راه پله را ببینی فقط گام اول را بردار.

 

دانلود کتاب قانون جذب

مراحل قانون جذب

فرآیند خلق خواسته ها در قانون جذب که در راز مورد استفاده قرار می گیرد  شامل سه مرحله ساده است که شما با پیروی از آن می توانید هر چیزی که می خواهید در زندگی خود خلق کنید.

 

 

مرحله اول: درخواست کنید

 

خواسته خود را از جهان هستی درخواست کنید. کاینات باید بفهمد که شما چه می خواهید. جهان هستی به اندیشه های شما واکنش نشان می دهد.

 

بنشینید و خواسته خود را بر روی برگه کاغذ بنویسید. آن را به زمان حال بنویسید. آن را به زمان حال بنویسید. شما باید دقیقا انتخاب کنید که طالب چه چیزی هستید و آن را به طور شفاف و واضح بیان کنید.

 

اگر دقیقا ندانید که خواهان چه چیزی هستید آنگاه قانون جذب هم نمی تواند آرزوی شما را براورده سازد. اگر راجع به موضوعی باید دست به انتخاب بزنید و نمی توانید راه خود را پیدا کنید آن را از کائنات بپرسید.

مرحله دوم: باور کردن

باور کنید خواسته ای که از کاینات طلب کرده اید اکنون در اختیار شماست. باید به این موضوع ایمان مطلق داشته باشید. باید باور کنید که آن را دریافت کرده اید. باید بدانید که هر چیزی را که سفارش می دهید در همان لحظه مال شماست.

 

دقیقا در همان لحظه ای که چیزی را درخواست می کنید و کاملا معتقدید که دیگر صاحب آن هستید جهان هستی تغییر جهت می دهد تا آن را به شما هدیه دهد.

 

باید طوری حرف بزنید و بیندیشید و رفتار کنید که انگار همین حالا دارید آن را دریافت می کنید. چرا؟ چون کاینات مثل آینه است و قانون جذب هر آنچه را که در فکر شما غالب است به سوی شما منعکس می کند.

 

باید امواج احساسی را طوری از خود صادر کنید که انگار به خواسته و آرزوی خود دست یافته اید تا کاینات بر طبق قانون جذب همه شرایط، افراد، و وقایع را طوری تغییر دهد که شما به خواسته تان برسید.

 

مرحله سوم: دریافت کنید

 

دنیا ،به شایستگی هایت پاسخ می دهد نه به آرزوهایت پس ،شایسته ی آرزوهایت باش

توجه کنید کسانی که خود را لایق ارزو ها و هدف های خود نمیدانند هرگز به ان هدف نمیرسند
حتی کسانی که عاشق یک فرد میشوند و ازدواج با ان شخص را یک ارزو میپندارند و یک رویا میپندارند واقعا رسیدن به ان فرد تا ابد برای او ارزو خواهد ماند
ارزو ها و هدف ها را انقدر بالا نبرید که حتی دست خودتان هم به ان ها نرسد.

 

پیشنهاد میکنم این مقاله راهم از دست ندهید : چگونه از قانون جذب استفاده کنم؟

 

همین حالا این سوال رو از خودتون بپرسید؛

 

اگر قرار نیست از امروز برای رسیدن به اهدافت تلاش کنی، پس دقیقا کی شروع میکنی؟
فردا، پس فردا، شنبه هفته آینده؟

هیچ یک از این روزها را نخواهید دید.
روز ها می آیند و می روند و شما همچنان منتظر شنبه رویایی خودتان خواهید ماند.

شنبه رویایی شما ساخته ی ماه ها تلاش است نه یک روز، شما باید تصمیم بگیرید؛

آیا حاضرید برای ساختن شنبه رویایی تان، زحمت بکشید یا نه؟!

هیچ موفقیتی آنی به دست نمی آید، شما یک روز از خواب بلند نمی شوید که ببینید تبدیل به سوپر من، مرد عنکبوتی یا هر شخص افسانه ای دیگری شده اید.

باید از همین حالا شروع کنید، سختی ها را تحمل کنید، لحظاتی که از همه چیز ناامید میشوید و دلتان میخواهد فقط دست از کار و فعالیت بکشید را باید تحمل کنید.

درد موقتی است، ممکن است برای دقیقه ای و یا ساعتی و یا یک روز و حتی یک سال ادامه یابد. اما سرانجام فروکش خواهد کرد و آنچه در آرزوی آن هستید، جای درد را خواهد گرفت.

 

مطالب قانون باور و جذب را دانلود میکنم

مراحل جذب ثروت

اگر نیاز به پول دارید، تنها کافی است یک کار بکنید . این یکی از آن کارهایی است که ثروتمندترین افراد این کره خاکی انجام داده و می‌دهند.

این تنها کاری است که در فرهنگ‌های کهن مختلف نوشته شده و هنوزهم ترویج می‌شود.

این تنها کاری است که برای جویندگانش پول مهیا می‌کند، اما در عین حال اکثر مردم از آن می‌ترسند.

اما این کار چیست؟

جان دی . راکفلر از وقتی که بچه بود به این کار پرداخت . او اکنون میلیاردر است.

اندرو کارنیج نیز به این کار دست زده و یکی از سرمایه داران مهم شده است.

 

راهی که برای هرکسی چاره ساز است، چیست؟ بخشیدن پول. بخشیدن به انسان‌هایی که کمک می‌کنند تا شما در ارتباط مستقیم باجهان درونی خود بمانید.

بخشیدن به چه کسانی؟ به انسان‌هایی که به شما روحیه می‌دهند، برایتان خدمت می‌کنند، مراقبتان هستند و دوستتان دارند.

بخشیدن به انسان ها، بدون انتظار پاسخی از طرف آن‌ها، ولی کمک کردن با علم به اینکه چند برابر بیشتر از آن از طریق منابع دیگر به دستتان می‌رسد.

در سال ۱۹۲۴ ، جان دی راک فلر نامه ای برای پسرش نوشت و راجع به بخشیدن پول برایش توضیح داد . او نوشت: “… در همان ابتدا که شروع به پو ل درآوردن کردم، با وجود اینکه بچه بودم، تصمیم به بخشیدنش گرفتم و هرچه درآمدم بیشتر می‌شد، بیشتر می‌بخشیدم…” آیا متوجه منظور او شده‌اید!؟

او هرچه قدر درآمد بیشتری کسب می‌کرد، پول بیشتری می‌بخشید . او به تنهایی ۵۵۰ میلیون دلار از سرمایه زندگی‌اش را بخشیده است.

بعضی‌ها فکر می‌کنند راک فلر با بخشیدن ده سنتی‌ها شروع کرد که از آن برای بهتر جلوه دادن تصویرش در جامعه استفاده کند . این حقیقت ندارد. آیوی لی مسئول روابط عمومی راکفلر بود . در کتاب زندگینامه‌اش به نام خدمت گزار مردم، بیان می‌کند که راکفلر سال‌های زیادی را به بخشیدن پول پرداخت . تمام کاری که لی انجام داد این بود که مردم را با راکفلر آشنا می‌کرد.

 

پی.تی بارنوم نیز پو لهایش را می‌بخشید. همان طور که در کتابم ” هردقیقه یک مشتری به دنیا می‌آید،” راجع به او نوشته بودم، بارنوم به اصطلاحی که خودش “بشردوستی سودآور” می‌نامید اعتقاد داشت . او می‌دانست که بخشیدن به دریافت کردن دوباره منجر خواهد شد . او نیز به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان جهان شناخته شده است. اندرو کارنیج نیز به حد افراط می‌بخشید . البته او یکی از ثروتمندترین مردان تاریخ آمریکا است. و BBDO بروس بارتن، یکی از اعضای آژانس تبلیغاتی معروف

شخصیت کلیدی کتاب من به نام ” هفت راز فراموش شده موفقیت ” نیز به بخشش معتقد است. او در سال ۱۹۲۷ نوشت:

اگر مردی آن قدر تمرین کند که برای دیگران کار انجام دهد تا جایی که برایش همچون عادتی در ضمیر ناخودآگاهش شود، تمام نیروهای خوب ج هان پشت سرش به صف می‌شوند و قادر به انجام هر کاری خواهد شد.

بارتن به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان، شخصیت معروف تجاری، یک  خیر و شخصی بسیار ثروتمند در دنیا شناخته شده است. اگرچه بعضی‌ها ممکن است بگویند سرمایه داران مهم آنقدر پول دارند که راحت بتوانن د ببخشند، من در پاسخ می‌گویم آن‌ها همانقدر که با میل و رغبت پول می‌بخشند، پول بیشتری را دریافت می‌کنند.

 

دوباره این را تکرار می‌کنم: هرچقدر ببخشی همان قدر می‌گیری به بخشش تا ثروتمند شوی. امروزه در تجارت مرسوم است که پو ل را برای کارهای خیریه هزینه می‌کنند . این حرکت باعث بهتر شدن وجههٔ آن‌ها و البته کمک به افراد محتاج  میشود.

اما موضوعی که من در اینجا صحبت می‌کنم راجع به بخشیدن به صورت انفرادی است . من می‌گویم که شما پولتان را ببخشید تا پول بیشتری دریافت کنید.

اگر بخواهم را جع به تنها اشتباهی که مردم موقع تمرین بخشیدن مرتکب می‌شوند صحبت کنم، این است که آنها به مقدار ناچیز می‌بخشند . آن‌ها پولشان را نگه می‌دارند و موقع بخشش به صورت قطره چکانی پرداخت می‌کنند و به این تنها دلیلی است که چیزی دریافت نمی‌کنند . شما باید ببخشید و زیاد هم ببخشید تا در مسیر زندگی نتیجه‌اش را ببینید. اولین باری که راجع به ایده بخشش شنیدم را خوب به یاد دارم . فکر می‌کردم نقشه ای است که افراد محتاج کشیده‌اند که برایم قاصد خودشان از من پول بگیرند.به همین دلیل همچون افراد خسیس بخشیدم . طبیعتاً، چیزی که من دریافت کردم برابر با چیزی بود که بخشیده بودم . من کم بخشیدم و کمبه دست آوردم.

اما پس از آن، روزی تصمیم گرفتم که فرضیه بخشیدن را امتحان کنم.

 

من عاشق داستان‌های امیدبخش هستم. مدام آن‌ها را می‌خوانم،  پیام‌هایشان را گوش می‌دهم، بازگو می‌کنم و راجع به آن‌ها حرف می‌زنم.

برای شروع می‌خواستم از مایک دوولی بابت پیام‌های امیدبخشش در سایت توت ۲تشکر کنم که هر روزه توسط ایمیل با من و دیگران به اشتراک می‌گذاشت. به همین دلیل تصمیم گرفتم که مقداری پول به او بدهم. درگذشته حدود پنج دلار به او داده بودم؛ اما آن زمانی بود که من با کمب ود مالی مواجه بودم و می‌ترسیدم اصول بخشیدن مؤثر واقع نشود اما این بار فرق می‌کرد. من دفترچه چک بانکی‌ام را باز کردم وچکی به مبلغ هزار دلار نوشتم.این بزرگ‌ترین و تنها مشارکتی بود که من تا آن زمان در زندگی‌امانجام داده بودم.

بله، این قضیه باعث نگرانی مختص ر من شد؛ اما بیشتر از آن هیجان مرا به دنبال داشت . می‌خواستم تغییری بزرگ را در زندگی‌ام ایجاد کنم .دوست داشتم پاداشی به مایک بدهم؛ و بیشتر مایل بودم ببینم چه اتفاقی رخ میدهد.

مایک حیرت زده شده بود . او چک مرا از طریق پست دریافت کرد . اصلا باورش نمی‌شد. او حتی تماسی با من گرفت و از من تشکر کرد . ازتعجب بچگانه او لذت بردم . احساسی که در من ایجاد شده بود بهاندازه میلیون‌ها دلار ارزش داشت .

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم مطالعه کنید :مراحل شکرگزاری،قانون شکرگزاری ! 

 دوست داشتم او را بسیار خوشحال کنم . از دادن پول به او لذت می‌بردم. هر کاری که او با کمک‌های من می‌کرد برایم لذت بخش بود . چیزی که من به دست آورده بودم احساس باور نکردی کمک به دیگران و مخصوصاً باور به کاری بود که انجام می‌دادم. مسابقه ای برای کمک به او در درونم شکل گرفته بود . من هنوز هم از فرستادن پول برای او به وجد می‌آیم.

و پس از آن اتفاق عجیبی شروع به رخ دادن کرد. به طور ناگهانی تماسی از شخصی دریافت کردم که از من برای

همکاری مشترک در کتابش دعوت کرده بود، شغلی که مبلغی بسیار بیشتر از آن چیزی که بخشیده بودم را برایم به دنبال داشت.سپس ناشری از ژاپن با من تماس گرفت و خواستار خرید حق ترجمه کتاب پرفروش من به نام بازاریابی معنوی شد . آن‌ها نیز مبلغی بسیار بالاتر از آن چیزی که به عنوان پاداش به مایک داده بودم پیشنهادکردند.

یک فرد شکاک واقعی می‌تواند بگوید که این اتفاقات به هم ربطی ندارند . شاید در ذهن فرد شکاک ربطی نداشته باشند ولی برای من کاملاً مرتبط هستند.

وقتی پولی را  به مایک دادم، پیامی برای خود و جهان فرستادم که منموفق شده‌ام و در مسیر موفقیت قرار گرفته‌ام. همچنین اصول ثابتی را وضع کردم که باعث جلب توجه من به پول می‌شد:

اگر ببخشی، حتماً به دست خواهی آورد

زمانت را به دیگران اختصاص بده تا وقت بیشتری پیدا کنی

داشته‌هایت را به دیگران ببخش تا چیزهای بیشتری به دست آوری.

عشقت را به دیگران ابراز کن تا عشقشان را به تو تقدیم کنند

پولت را ببخش تا ثروت بیشتری کسب کنی

 

این موارد به تنهایی می‌توانند دارایی‌تان را افزایش دهد . به فرد یا افرادی فکر کنید که در طول هفته پیش به شما امید دادند. چه کسی باعث ایجاد احساس خوب نسبت به خود، زندگی، آرزوها و اهدافتان شد؟ به آن شخص مقداری پول بدهید . پولی را با رضایت قلبی به آن‌ها بدهید .خساست نکنید . زیاد کمک کنید و نگران کمبودهایتان نباشید . بدون انتظار از بازگشت پولتان از شخص به او کمک  کنید، ولی منتظر نتیجه‌اش باشید.

وقتی به این کار دست زدید، شاهد افزایش موفقیت خود خواهید بود.

این بزرگ‌ترین راز درآمدزایی در تاریخ است!

 

اگر می‌بینی پس لمسش کن
اگر لمسش کردی، احساسش کن
اگر احساسش کردی، دوستش داشته باش
و اگر دوستش داریبخشش.

تغییر ذهنیت در قانون جذب

تو چگونه می توانی زندگیت را #تغییر دهی؟ چطور میشه با همین شرایط به سطح زندگی بالاتری رسید و ذهنیتی که سالها با آن بزرگ شده ایم را تغییر داد؟

همه ما دوست داریم زندگی مان را به سمت بهتر شدن تغییر دهیم. شاید مهمترین پرسشی که در این راستا ذهنمان را به خود مشغول کند این است که : “چگونه می توانم زندگیم را تغییر دهم؟”

#بیل_گیتس که استاد بی چون و چرای #موفقیت و تغییر زندگی به سمت بهتر شدن است، می گوید: “مردم از من می‌پرسند که سال‌ها پیش چه چیزی زندگی‌ام را تغییر داد؟ پاسخ می‌دهم قطعا مهم‌ترین عامل توقع‌ام از خودم بود. آنچه را که دیگر در زندگی‌ام قبول نمی‌کردم، آنچه را که دیگر تحمل نمی‌کردم و آنچه را که #شوق رسیدن به آن را داشتم بر روی کاغذ آوردم.”

تو نیز اگر می خواهی زندگیت را تغییر دهی، یاد بگیر از خودت بیشتر توقع داشته باشی! چیزهایی را که تحملش برایت سخت است مشخص کن و از شر آنها رها شو! آنچه را که دیگر نمی توانی بپذیری روی کاغذ بنویس و تلاش کن آن را از زندگیت بیرون کنی! آنگاه هر آنچه را مشتاقانه دوست داری بدست آوری روی کاغذ بنویس، برای بدست آوردنش برنامه ریزی کن و در نهایت بی وقفه تلاش کن تا آن را بدست آوری و هرگز تسلیم نشو💪💪
اینگونه می توانی زندگیت را تغییر دهی و از زندگیت #لذت ببری.

هر روز که به پیج اینستاگرام یا تلگرامم سر میزم تعداد زیادی سوال برایم فرستاده اند که آقای جعفری با #سرمایه اندک در چه حوزه ای سرمایه گذاری کنیم که بیشترین سود را داشته باشد؟!

پاسخ من به همه عزیزانی که چنین پرسشهایی دارند این است: سرمایه اندک فقط زمانی برای شما تولید #ثروت زیادی می کند که شما توانمند باشید. پس قبل از هرچیز بر روی افزایش توانمندی های خود #سرمایه_گذاری کنید و خود را توانمند نمایید.

#وارن_بافت یکی از #ثروتمند ترین افراد دنیا می گوید: “اگر بخواهم به طور عام به همه مردم یک توصیه کنم، این است که روی استعدادهای خودتان سرمایه‌گذاری کنید. استعدادهای خودتان را کشف کنید و به آنها بها بدهید زیرا این چیزی است که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از شما بدزدد یا از آن تقلید و کپی‌برداری کند”.

پس استعداد خود را شناسایی کنید و بر روی پرورش استعدادهای خود سرمایه گذاری کنید. این مطمئن ترین و #سودآور ترین سرمایه گذاری است که هیچ ریسکی ندارد.

 

قانون باور و جذب

 

پیشنهاد میکنم به این مقاله هم سری بزنید : ۵ راز امواج ذهنی (سابلیمینال) در زندگی و جذب

آرامش شاید مهمترین ملاک احساس #خوشبختی در زندگی هر فردی باشد. هرچقدر هم که پیشرفت کنی و پله های ترقی را یکی پس از دیگری بالا بروی، اگر احساس آرامش در زندگیت نباشد، هرگز احساس خوشبختی نمی کنی.

 

چگونه می توانی #آرامش را در زندگیت بیشتر کنی؟

من در اینجا راهکارهایی برای تو می نویسم که اگر آنها را بکار گیری، زندگیت می تواند رنگ و بوی آرامش به خود گیرد:

✍️ تمرین کن تحت تاثیر نظرات دیگران نباشی و برای خودت زندگی کنی. مهم نیست دیگران چگونه تو را #قضاوت می کنند، مهم این است که تو چگونه از زندگیت لذت می بری.

✍️ از ﻣﺮﺩﻡ هیچ انتظاری نداشته باش! هیچ کس ﻭﻇﯿﻔﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ تو را درک کند و یا برای بهتر شدن زندگی تو کاری انجام دهد.

✍️ اگر به کسی محبتی میکنی برای دل خودت #محبت کن و انتظار قدردانی و یا جبران نداشته باش. اگر در قبال محبتهایت انتظار و توقعی داری، محبت نکن.

✍️ هیچگاه به دنبال تلافی و #انتقام از دیگران نباش. اگر کسی به تو بدی کرد ایمان داشته باش خودش پاسخ رفتار بدش را می بیند و نیازی نیست تو خودت را به دردسر بیندازی و از او انتقام بگیری.

✍️ از دیدن موفقیت های دیگران خوشحال شو! هیچگاه #موفقیت دیگران مانعی برای موفقیت تو نخواهد بود.

آرامش زندگیت را با هیچ چیز عوض نکن. زندگی پر از فراز و نشیبهایی است که اگر مراقب آرامشت نباشی می تواند آرامش را از تو بگیرد. این راهکارها به تو کمک می کند بتوانی به سطح بالاتری از آرامش دست پیدا کنی و آرامش زندگیت را حفظ کنی.

زندگیت پر از آرامش باد.

 

چرا قانون جذب عمل نمیکنه؟

قانون جذب عمل نمیکنه اگر این کار رو انجام ندید ۱ – پیش زمینه قانون جذب

تقریبا همه دارای خواهشها و آرزوهایی هستند ولی بسیار معدودندکسانی که مصممانه در صدد بر میایند آنچه را که میخواهند بدست آورند .

چه بسا خودتان هم گاهی بخود میگید ، چرا من هم نباید پول داشته باشم که خرج کنم؟. چرا باید مزدم محدود به هفته ای چند صد هزارتومان باشه؟ چرا بعضی از افراد  اینهمه خوشبختی دارن و خوش اقبالن؟

از خود پرسیدن همچین سوالاتی خوبه زیرا هر کار موفقیت آمیزی با خواهش و آرزو آغاز گردیده است.

ولی شما نمیتونید این خواهش هارو به بانک آورده و آن را به پول نقد تبدیل کنید.

چنانکه نفس بذر ها فایده ای در بر ندارد مگر اینکه کاشته شوند و تبدیل به نهال شده ثمر بدهند.

قانون جذب عمل نمیکنه اگر این کار رو انجام ندید

اول خواهش ها می آیند و بعد نیروی اراده.

بسیار از مردم فاقد نیروی اراده هستن که بدست آوردنش کار آسانی نیست .

روش بدست آوردن نیروی اراده اینه که بتونیم کاری انجام بدیم و چیزی رو مورد بررسی قرار بدیم و یا چیزی رو اصلاح کنیم اینه راه بدست آوردن هرگونه موفقیت پایدار !

افراد با به عمل پرداختن ، بررسی کردن و اصلاح نمودن ، به هرنوع نتیجه مثبت دست پیدا کرده اند.

این موضوعی که گفتم هم در مورد یک جوان بیست ساله و در یک شغل کوچک و هم در مورد یک میلیونر شصت ساله صادق است.

به محض اینکه فردی ( جوان ) شروع به انجام نیم دوجین ( اصطلاح بازاریها ) کارهای مختلف میکند و اونا رو به پایان میرسونه ،‌نیروی اراده او قویتر شده  و احساس اعتماد به نفس در ذهنش بیدار میشه.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را هم از دست ندهید: قانون جذب ، قانون جذب عشق و قانون جذب ثروت

 

اون با همت وبلند پرداز میشه و درک میکنه که بیش از اونچه که فکر میکرده ،‌میتونه کار کنه و موفق بشه .

او شروع میکنه و پی بردن به استعدادات و قابلیت های خود و شروع میکنه به انجام کارهای دشئوارتر .

او شروع میکنه به چنگ آوردن چیزهایی که قصد داره به چنگشون بیاره .

خیلی از افراد مثل واگن قطار هستند ،‌اونها میتوانند کار کنند ولی به شرط اینکه کشیده شوند.

یک عده معدود از افراد مانند لوکوموتیو هستند یعنی نفس خود ، نیروی اون رو داند که به حرکت دربیان.

تمام موفقیت هایی که یک شرکت و یا یک موسسه بدست میاره حاصل تلاش و جدیت دسته دومی است که گفتم.

بنابراین وقتی که یک مرد لایق و شایسته خودش رو جزو گروهی میدونهکه بی حرکتندو در جا میزنند ، نباسد مایوس بشه و با اونها درجا بزنه بلکه باید به خودش بگه : من لکوموتیو هستم و باید این واگن ها را به دنبال خودم بکشم.

بعضی از کارها  مثل غذای مقوی ، انسان رو به حرکت در میآرن و برخی هم مثل مواد مخدر اون رو از حرکت باز میداره.

بهتره بگم هم  مشاغل ساده ی سبز بیخطر وجود داردو هم مشاغل سرخ پردر سر.

کاری که انسان رو به حرکت وا میداره و هر روز کم و بیش وضعش فرق میکنه از همین نمونه هاست

اما آن کاری که یکنواخت بوده و در وضع امروزش با وضع دیروزش چندان فرقی دیده نمیشه هم همون کار مخدر است.

بعض از مشاغل انسان رو وادار میکنه که فکر بکنند.

مثلا یک مهندس و یا یک معمار همیشهبا مشکلی روبرو هستن که باید با فکر کردن برطرفش کنند.

کسی که مغزش در طول زندگی صرف حل مشکلات میشه ، دائم فعال است . در نتیجه فرد لایق و پخته از کار درمی آید.

یک شغل ممکنه تعلیم دهنده و آموز دهنده باشه و یا اینکه ما رو به کلی ازد فکر کردن و یادگرفتن باز بداره ، میشه گقت تمام مسائل روزمره و یک نواخت ازنوع دوم هستن و تو این شغل ها فقط قسمت پشت مغر کار میکنه .

اما مشاغلی که نیاز به کار فکری دارن جزو مشاغل دسته اول هستن که برای انجام اون باید قسمت جلو مغز فعال بشه.

علت اصلی که چرا ترقی و پیشرفت اغلب افراد این قدر کند و کم است  بخاطر آن هست که آنها عادت به انجام کارهای روزانه به همان صورت دیرینه را دارند و انجام یک چنین کارهم آسان و راخت است.

آنها کار میکنند بی اینکه بیندیشیند، آنها امروز همان کار را انجام میدهند که دیروز انجامش میدادند.

چون با مشکلاتی برنمیخورند و زحمت فکر کردن را به خود نمیدهند، بنابراین دائم در جا میزنن و به هیچ وجه پیشرفتی دست پیدا نمیکنن.

این فکر هرگز به ذهنشون خطور نمیکنه که برای انجام دادن کارهار راه بهتری وجود دارد حتی آنها به ندرت سعی میکنند که در انجام کارهای خودشون اصلاحی به عمل بیارن.

این طور به نظر میرسه که اغلب مردم در تاریکی زندگی میکنن و آنها در واقع نمیبینن که دارن چه کاری انجام میدن.

 

چطور با قانون جذب همه چیز را جذب کنم؟

ولی گاهی در اینجا و آنجا افرادی پیدا میشن که دارای یک چراغ روشن الکتریکی و یا به عبارت دیگه یک چراغ فکری هستند.

اینها فلاش خود را روی کار خود روشن میکنند و راه بهتری برای انجام آن پیدا میکنند.

وقتی  شخصی با مشکلی برخورد میکنه اون رو باید هرچه زودتر در ذهن خودش حل کنه چرا؟

برای اینکه اون باید برای برخورد با مسئله دیگه آماده باشه، هر فرد میتونه هر بار فقط با یک مشکل سر و کار داشته باشه یعنی اینکه وقتی تعدارد مسادل زیاد میشه اون توان مواجه شدن با اون مسئله رو نداره.

و این یک راهکاربسیار بسیار خوب برای حل مسائل در زندگی و جذب فراوانی و استفاده درست از قانون جذب در زندگی است.

خیلی ممنونم از اینکه این مقاله رو تا اینجا خوندید ، ادامه مقاله در قسمت دوم قانون جذب عمل نمیکنه اگر این کار رو انجام ندید ۲  مطالعه بفرمایید.

با قانون باور چطور میتوانیم به قانون جذب دست یابیم!

نه تنها باور قدرت خارق العاده ای دارد بلکه از همه قدرت های موجود در دنیا نیز قویتر بوده و فقط کسانی که درک درستی از این قدرت ندارن به این قدرت شک دارن.

به طور خلاصه باید بگم که انسان محصول افکارش هست و شهر محصول تفکر شهروندانش بوده و کشور نیز بازتابی از ذهنیت مردمانش هست.

پس برای  بدست آوردن هرآنچه که میخواید باورهای مثبت رو تو ذهن ایجاد کنید.

حالا اینجا این سوال پیش میاد که باور ها مون رو چطور میشه شنلاخت و اینکه چطور میشه تشخیص داد که ما در جهت هدفهامون باورهای صحیحی از خودمون داریم یا اینکه این باور های ما مانع این شدن که به سمت هدف هامون گام برداریم!

آیا تا حالا به این موضوع فکر کردید که شما با وجود اینکه جملات کتابها ویدوئو و سمینار های انگیزشی هم شرکت کنید و استفاده کنید اگر باور مناسبی از خودتون نداشته باشید و اینکه شناخت نداشته باشید میتونه حتی باعث سرخوردگی بعد مدتی برای شما بشه که کلا دیدتون نسبت به قوانین کائنات مثبت نباشه!

البته نباید تاثیر گذاری این جور مطالب در زمینه های موفقیت رو نادیده گرفت ، من خیلی ها رو میشناسم و میدونم که آعاز راه موفثیتشون از همین کلاسها و کتابهایی بوده که خوندن، ام نمیشه این رو برای همه ی افراد بسط داد یعنی اینکه هر فردی یکسری توانایی هایی داره که با بقیه متفاوت هست.

باور های همه ی مردم هم مثل هم نیست همینطور آمادگی افراد برای پذیرش یک موضوع و باورشون نسبت به اون متفاوت هست.

به عنوان مثال یک فرد مدت های بوده که به دنبال راهکاری بوده باری رسیدن به یک آرامش ، اما راهی رو پدا نمیکرده و یا اینکه موفق نشده مطلبی راجع بهش پیدا کنه.

تا اینکه یه کسی بهش کتابی معرفی میکنه و یا مطلبی تو شبکه ها  اجتماعی میبینه که دقیقا موضوعش همون بوده که مدت ها دنبالش بوده ، اول خیلی تعججب میکنه(چون با قوانین آشنا نبوده) که چطور ممکنه این اتفاق بیفته !

اما کمی که جلو میره و مطالعاتش بیشتر و بیشتر میشه به این نتیجه میرسه که هیچ چیز در زندگی ما اتفاقی نیست!

همین که شما هم در حال خوندن این مقاله هستید وبه سایت ما وارد شدی هم اتفاقی نیست ، بنابراین من پیشننهاید میکنم که مقاله های علمی و بسیار کاربردی ما رو هم در زمینه های قانون جذب، جذب عشق و رابطه خوب، جذب فراوانی و ثروت در زندگی و همینطور مقالات دیگر سایت رو مطالعه بفرمایید.

اما یک نفر هم تمامی این منابعی که آقای شماره ۱ دیده و خوانده رو می بینه و میخونه ولی هیچ‌گونه سؤال براش پیش نمیاد و تأثیری بر کار و افکارش ندارد ،  و فقط تنها فایده‌ای که براش داره اینه که اون لحظه حس خوبی داره انگیزه پیدا می کنه و اطلاعاتش بالا میره و چیز دیگه ای براش اتفاق نمیفته !

تفاوت این دو فرد رو متوجه شدید؟ به نظر من هرکسی در زندگی شخصیش از موارد بسیار دیده و برخوردهایی با این موارد داشته و یا حداقل در زندگی بقیه دیده و درکش کرده.

 

اولین قدم برای آنالیز و بررسی روی یک باور شناخت و آشنایی با اون هست.

 

اما چطور میشه باورهای محدود کننده و نا سالم رو شناخت؟

چطور میشه این بائر هایی که مدت هاست با اون سرو کار داریم و کگاهی وقت ها مدام باهشون سروکله میزنیم تغییر داد؟

چطور در یک کشور یک سری بر بودن فراوانی و وفور نعمت باور دارن و تعدادی از افراد همچین باوری ندارن؟

چگونه ۲ نفری کهدر یک خونواده بزرگ شدن و رشد کردن باور های متفاوتی دارن؟

و سوال هایی از این قبیل که  پاسخ اونها سهم خیلی زایدی در موفقیت هر فرد داره.

همه این جواب ها ور راهکار های بسیار تاثیر گزار و عملی رو من در مقاله بعدی به عنوان شناخت باور ها توضیح میدم .

از اینکه تا اینجا با من همراه بودید متشکرم.